Hlavní pláž u Máchova jezera zaplnili vyznavači zápasů téměř bez pravidel. V průhěhu sobotního večera bylo k viděni celkem deset utkání, kterých se zúčastnili bojovníci z Čech, Polska, Slovenska a Nizozemí.
Pořadateltsví Nord Bohemia Ring s pořadovým číslem 2 se opět ujal Aranha team z Nového Boru. Diváky nejprve navnadily mladé tanečnice ze skupiny Smartdance group, které potěšily čiva především pánské části publika. „Holky jsou moc šikovné a my bychom s nimi rádi spolupracovali i na dalších akcích,“ vyjádřil se pořadatel a rozhodčí v jedné osobě Pavel Štefko.
Pak už si na své přišly dámy, když do ringu nastoupili první dva borci, domácí Tomáš Čerych a polský reprezentant Michal Kiek. Tento boj skončil nerozhodně. V průběhu večera nebyla nouze o dramatické okamžiky.
Takový nastal v zápase mezi domácím Láďou Jehličkou a Pawlem Ostaszem z Polska. Láďu Jehličku jeho soupeř na chvíli přiškrtil a on ztratil na několik vteřin vědomí. Zápas byl přerušen a ležící Jehlička byl ošetřen. „Prostě mě přiškrtil. To se stává občas i na tréninku,“ pokrčil rameny domácí borec. Z vítězství s nakonec radoval polský bojovník. Celý večer byl nabitý napínavými okamžiky. A jak jej hodnotí Pavel Štefko?
„Právě proto, že jsem měl na starost rozhodcovskou a pořadatelskou stránku věci, nestačil jsem sledovat průběh akce jako celku. To zhodnotím později,“ řekl Pavel Štefko. Vzápětí dodal, že by tento sport, který se všude ve světě začíná velmi rozmáhat, chtěl více propagovat i u nás. „Doufám, že to začne lidi bavit, budou tomu chtít porozumět a začnou na tento typ zápasů chodit,“ dodal Pavel Štefko.
Za zmínku určitě stojí také ring, který speciálně pro tento večer vlastnoručně vyrobil Josef Pokorný a byl hotov během tří dnů. Jedná se o nejmenší profesionální boxerský ring o velikosti 4 x 4 metry, který si na této akci odbyl svou premiéru. Malý prostor nutí zápasníky k neustálé aktivitě „Chci touhle cestou panu Pokornému poděkovat. On sám už je součástí našeho týmu,“ vyjádřil se Pavel Štefko.
Slova chvály měl i Lukáš Blažek, který v průběhu večera předvedl exhibici bojového umění sambo. „Co se týká zápasníků, myslím si, že jednotlivé souboje byly vyrovnané, Bojovníci, a to i ti zahraniční, jsou na dobré úrovni,“ podělil se o své zážitky Lukáš Blažek. Vzápětí pochválil také publikum, které podle jeho slov dobře reagovalo a k tomu nemalou měrou přispěl i moderátor večera, který dokázal navodit tu správnou atmosféru a vyhecovat publikum.
Již nyní se mohou fanoušci těšit na další Nord Bohemia Ring, který proběhne v srpnu na autodromu v Sosnové.