Váza je nyní připravena k odeslání manželskému páru jako dárek k Vánocům. „Dlouhodobě spolupracujeme s ambasadorem českého skla Zouhairem Jalloulem, který vytváří mimo darů pro světové prezidenty i umělecká svítidla a skleněné unikáty už 54 let. A tentokrát nás opět oslovil s výzvou zpracování návrhu vázy pro hlavu Ameriky,“ sdělila výtvarnice a umělecká malířka skla Zlata Zvěřinová.

Inspiraci čerpala z tradičních motivů novoborského studia. Jedná se o ručně broušený a zlatem či platinou dekorovaný vzor Gerbera. Brus je doplněn o pískovaný dekor, který do celého návrhu vnese květinový nádech a brusu dodá jedinečnost. Výtvarnice ho zkombinovala s technikou 3D motivu americké vlajky, která je ručně malovaná. „Vytvořila jsem tři návrhy a po konzultaci se Zouhairem Jallouem jsme jeden z nich vybrali a zrealizovali. Výroba vázy trvala dva měsíce a podepsali jsme ji vlastnoručně gravírovanými podpisy,“ informovala Zvěřinová.

Zakladatelky svatební agentury Svatby v Jizerkách.
Zařídí nejkrásnější den. Dvě kamarádky spojila vášeň ke svatbám

AZ-Design se vedle výroby unikátních kusů od uměleckého brusiče Aleše Zvěřiny věnuje i tradiční výrobě a broušení a dekorací drahými kovy od výtvarnice Zlaty Zvěřinové. Zatímco klasické produkty přitahují spíše klientelu ze Středního východu a velké části Asie, moderní a autorské kusy se prodávají po celém světě. „Díky vytrvalé a usilovné práci místních sklářů, brusičů a malířů se české sklo těší takovému věhlasu. Osobně pracuji se svým týmem brusičů i o víkendu a opravdu tím sklem žiji celým svým srdcem a tímto jim chci poděkovat, moc si vážím jejich pracovního nasazení. Myslím, že je to vidět na výsledné práci a věhlasu českého skla,“ zdůraznil majitel a zakladatel společnosti, designér a umělecký brusič skla Aleš Zvěřina.

Jak sám přiznal, i na ně dopadla energetická krize. Největší výdaje jsou za vypalovací pece a brusičské stroje. „Naše firma se drží v krizi obstojně, i když to hodně bolí. V průběhu let se snažíme snižovat tepelné ztráty a zlepšovat prostředí naší firmy pro naše zaměstnance a klienty. Vložené investice se nám dodnes vyplácejí,“ dodal Zvěřina.