Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bor bude hostit „sympozium" designu. Přijede i tvůrce trofeje pro Tour

Nový Bor - Město i sklářské firmy se spojily se státní organizací CzechTourism. Ta teď propaguje Nový Bor s Prahou či Zlínem.

29.5.2014 1
SDÍLEJ:

Designér Peter Olah s trofejemi, které navrhl pro slavný cyklistický závod Tour de France.Foto: LASVIT

Bude to takové sklářské sympozium v kapesním vydání, stlačené do jednoho víkendu. A plné hvězdných jmen ze světa designu. V Novém Boru se od 13. do 15. června uskuteční speciální akce Meet Czech Design (Poznej český design), ve které se společně propojí zájmy města Nový Bor, sklářských firem a státní organizace Czech Tourism, která se snaží propagovat českou kulturu a domácí jedinečnosti.

V rámci Meet Czech Design se do Nového Boru vrátí celá řada osobností, které jezdí na Českolipsko pracovat se sklem nebo se už účastnily některého z velkých mezinárodních sklářských sympozií. Nyní v červnu se tak v Novém Boru objeví architekt David Vávra, módní návrhářky Liběna Rochová a Blanka Matragi anebo designér Peter Olah, autor podoby cen, které novoborská firma Lasvit dodává pro vítěze slavného cyklistického závodu Tour de France.

„Meet Czech Design má celkem pět zastavení v místech, která mají k českému designu co říci. První akce už proběhla ve Zlíně a do konce října se festival objeví ještě v Novém Boru, Mladé Boleslavi, Brně a Praze," popsala Michaela Klofcová, mluvčí agentury Czech Tourism. „Novoborsko reprezentuje silnou disciplínu českého designu, a sice práci se sklem. V Novém Boru je několik skláren, které představují to nejlepší ze skla, co Česká republika může nabídnout," vysvětlila, proč státní firma usilovala o uspořádání svého festivalu právě v Novém Boru.

Napravujeme to, co způsobily mačety

Podle Klofcové se festival snaží ve všech místech navázat na něco, co už existuje, co už má svoji tradici a snaží se na to nabalit řadu dalších věcí. Stejný scénář použil Czech Tourism i v Novém Boru, kde dny věnované designu propojí s tradičními Sklářskými slavnostmi.

„Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom zásadně změnili nahlížení na naše město a jeho reputaci, poškozenou kauzou mačetových útočníků. Meet Czech Design je další z akcí, která do této filozofie zapadá. Je to pro nás velká čest být partnerem měst jako je Zlín, Mladá Boleslav či Praha," pochválil novou akci také starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Přiznal též, že akci považuje za předstupeň pro další ročník Mezinárodního sklářského sympozia, které se v Novém Boru uskuteční už na podzim příštího roku. Meet Czech Design bude mít s tradičním sympoziem celou řadu společných bodů. Jedním z nich bude takzvaná design stezka, den otevřených dveří ve všech spolupracujících sklárnách, mezi kterými bude zájemce vozit kyvadlová doprava zdarma. Lidé si také budou moci sklárny sami objet na kole, na novoborském náměstí během festivalu totiž vyroste i půjčovna kol (Bike Point).

Czech Tourism tu také otevře svůj Info Point, ve kterém návštěvníci dostanou festivalové pasy, které budou moci využít jako bezplatnou vstupenku na jednotlivé výstavy, workshopy i kyvadlovou dopravu.

Meet Czech Design 13. - 15. červnaVýběr nejzajímavějších akcí:
Pátek 13. 6.
10.00 - 14.00 Design stezka den otevřených dveří ve sklárnách
10.00 - 13.00 Workshop Liběny Rochové (Ajeto Lindava)
10.00 - 14.00 Workshop Davida Vávry (Studio TGK Skalice u Č.Lípy)
16.00 vernisáž velké retrospektivy 20 let Ajeta (Sklářské muzeum NB)
Sobota 14. 6.
10.00 - 16.00 Design stezka den otevřených dveří ve sklárnách
10.00 - 13.00 Workshop Davida Vávry (Studio TGK Skalice u Č.Lípy)
10.00 - 13.00 Workshop Bořka Šípka (Studio Anežka N. Bor)
10.00 - 13.00 Workshop Petera Olaha (Ajeto Lindava)
13.00 - 16.00 Volná tvorba Blanky Matragi (Ajeto Lindava)
Neděle 15. 6.
10.00 - 16.00 autobusové putování „Krásy Novoborska"
Pátek až neděle
Souběžně probíhají Sklářské slavnosti plné stánků i kulturního programu

Autor: Michael Polák

29.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Disciplinární komise OFS Česká Lípa potrestala sedm hráčů. Všechny nepodmíněně

Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení