Městu již dnes přislíbil Liberecký kraj významnou podporu. Na IGS 2018 a 2021 alokoval vždy po půl milionu korun.

„Jako pořadatelé sklářského sympozia si velmi vážíme takové podpory. Vnímáme ji jako ocenění naší dosavadní práce a zároveň jako vyjádření důvěry a závazek, že i při dalších ročnících potvrdíme statut Nového Boru jako světově uznávaného města s tradiční ruční řemeslnou výrobou skla a tím přispějeme k šíření pozitivního jména Libereckého kraje za hranicemi," říká starosta Nového Boru a zároveň prezident IGS Jaromír Dvořák.

Výtvarníci a designéři se do Nového Boru sjíždějí již od roku 1982, kdy novoborská sklárna Crystalex sympozium pořádala poprvé. Město Nový Bor setkání pořádá od roku 2009. V průběhu let se na novoborské půdě setkaly již stovky umělců a mnozí se rádi opakovaně vracejí.

„Ojedinělé sepětí samosprávy a spolupořadatelských firem přivedlo výrobcům v regionu další zákazníky, vznikly nové firmy a pracovní místa. Sympozia podporují místní podnikatele od sklářů, přes poskytovatele ubytování, provozovatele restaurací po dopravce. Tedy prospěch mají všechny strany," dodává Jaromír Dvořák.