Novoborští zastupitelé na svém listopadovém zasedání odsouhlasili, že začnou jednat o více než čtyřmilionovém úvěru na nový hasičský vůz.
Na tom není nic zvláštního. Ovšem na zasedání, které se konalo před měsícem, slibovali předkladatelé návrhu to, že právě tyto čtyři miliony pokryjí z prodeje starých hasičských vozů.
„Před měsícem jsme schvalovali přijetí dvoumilionové dotace s tím, že zbylé prostředky do celkové ceny šest milionů uhradíme z prodeje staré techniky,“ řekl na zasedání novoborský zastupitel a zároveň předseda finančního výboru Milan Přívratský.
„Už tehdy jsem se jasně ptal, zda budou nějaké nároky na městský rozpočet a řekli jste, že žádné nebudou. Nyní začínáme jednat o úvěru. Udělali jste na zastupitele podvod,“ ohrazoval se směrem do čela stolu ke starostce města Stanislavě Silné a místostarostovi Jindřichu Marešovi.
Jindřich Mareš oponoval, že o žádný podvod na zastupitele nešlo. Pouze není možné prodat staré automobily tak rychle, jak předpokládali. Podle některých zastupitelů starou techniku už nikdo nekoupí a už vůbec ne za cenu, kterou si v Novém Boru představují.
„Je skoro jasné, že se nám automobily nepodaří prodat za cenu, kterou jsme plánovali,“ zaznělo z mnoha úst na chodbě při neoficiálních rozhovorech mezi zastupiteli.
Na totéž už oficiálně upozorňoval i zastupitel Libor Fafala s tím, že je nutné prodat auta co nejrychleji třeba i za nízkou cenu.

Podle zastupitele Libora Fafaly automobily ztrácí na hodnotě každým dnem a dlouhá nečinnost úřadu může způsobit, že je neprodají vůbec.
Navrhl proto pověřit místostarostu města Jindřicha Mareše urychleným hledáním případného kupce. Ten návrh přijal a na příštím zastupitelstvu předloží nabídky případných zájemců.
Teprve potom se zastupitelé a veřejnost dozví, kolik město zaplatí za novou hasičskou stříkačku, za kterou podle původního záměru nemělo zaplatit z rozpočtu vůbec nic.
Osobní zodpovědnost za čin, který zastupitel Milan Přívratský nazval možným podvodem na zastupitele, však podle starostky Stanislavy Silné nikdo neponese.

Další zprávy z regionu najdete zde