Zapojte se do ON-LINE ROZHOVORU. Zeptejte se nejznámějšího českého hledače štěchovického pokladu Josefa Mužíka na to, co Vás zajímá.

ON-LINE ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Odpovídat bude Josef Mužík v pondělí 8.října od tří do pěti hodin odpoledne.

Novoborští zastupitelé možná přehodnotí záměr prodeje domu čp. 319 v Dvořákově ulici, v němž sídlí úřad práce. Na svém říjnovém zasedání posoudí nové informace o chystaných změnách, které připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí.
Radní určili, že by nový majitel měl objekt ve Dvořákově ulici využívat ke zdravotním a sociálním službám. Pokud by zastupitelstvo prodej schválilo s touto podmínkou, musel by úřad práce hledat nové sídlo.
V této souvislosti seznámila ředitelka úřadu práce Zdeňka Cibulková starostku Nového Boru Stanislavu Silnou se záměrem vlády, konkrétně s plánovaným vznikem Národního úřadu pro zaměstnanost a sociální správu.
„Vláda schválila záměr a ministr vytvoří návrh zákona. Představa je, že národní úřad převezme stávající systém úřadů práce a také agendu městských úřadů, které zajišťovaly oblast dávek hmotné nouze, příspěvku na péči o osobu blízkou a sociálně-právní ochrany,“ upřesnila mluvčí úřadu práce Marcela Ottová.
Změna s sebou přinese i potřebu umístění zaměstnanců úřadu, kteří doposud pracovali pod hlavičkou městského úřadu. Zatím není konkrétní podoba změn známá.

„Věřím, že po osobním jednání se starostkou Nového Boru nebude zprostředkování zaměstnání pro občany Nového Boru a přilehlých obcí v nejbližším období ohroženo,“ shrnula ředitelka ÚP v České Lípě Zdeňka Cibulková.
„Tuto novou informaci o připravovaných změnách předám zastupitelům, aby případně prodej ještě zvážili,“ řekla starostka Stanislava Silná. Domnívá se, že kdyby úřad práce v Novém Boru nebyl, tak lidé, kteří jej potřebují, hodně ztratí. Prodej domu projednají novoborští zastupitelé v říjnu.

Další zprávy z regionu najdete zde