Do křesla starostky usedla Stanislava Silná (NONB), místostarostou byl znovu zvolený Jindřich Mareš (ODS) a po zdlouhavém hlasování má město i novou radu.
Zastupitelé se dohodli na tajném hlasování, neboť jak řekl Jaromír Dvořák, jde o personální otázku.
V prvním kole získalo nadpoloviční počet hlasů šest kandidátů a volba se musela opakovat. „Byla to prekérní situace,“ komentoval předseda volební komise Radek Nastič. Navrhl veřejné hlasování, ale na to ostatní nepřistoupili.
Členy rady města se stali ve druhém kole Libor Fafala (NoNB), Gabriela Lupuljevová a Jiří Skřivan (ODS). Ve třetím kole uspěl Rudolf Daum (USZ). Pak došlo ke slovnímu konfliktu, který Radek Nastič komentoval: „Na chodbě jsem vyslechl, že volební komise ovlivňuje výsledek, proto dál nebudu do rady kandidovat,“ řekl těsně po tom, co dostal deset hlasů z potřebných jedenácti. Pátým členem se stal Ladislav Džavík (US–DEU).
Pro ODS to znamená ústup z pozic. Díky tajné volbě se můžeme jen domýšlet, kdo jak volil. Máme ale zápis z jednání borské ODS, ve kterém stojí: „Komunisté a sportovci jsou s námi.“ Ani tato podpora jim nepomohla, protože chyběly dva hlasy vyloučených a možná i dalších nespokojených členů ODS.
Tyto razantní změny v Novém Boru odstartovalo obvinění bývalého starosty Radka Nastiče z braní úplatků, kvůli němuž jej odvolali z funkce.