Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novoborský městský úřad bude čelit žalobě

Nový Bor - Pravděpodobně až k soudu dojde případ údajně neoprávněně propuštěné asistentky novoborské starostky.

30.4.2008 22
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Náhradu dvouměsíční mzdy a tříměsíční odstupné vymáhá po novoborském městském úřadu jeho bývalá zaměstnankyně Miroslava Pěnčíková. Ta zde osm měsíců pracovala na pozici úřednice správních činností, což v praxi znamenalo, že pracovala jako asistentka starosty.
„Na městský úřad jsem nastoupila v lednu loňského roku jako záskok za mateřskou a rodičovskou dovolenou,“ říká Miroslava Pěnčíková. „V srpnu zaměstnankyni, kterou jsem nahrazovala, skončila mateřská a nastupovala na rodičovskou dovolenou. Mezi tím si však vybírala zbylou dovolenou na zotavenou. To považoval tajemník úřadu za její nástup do práce a propustil mě. Do práce však ve skutečnosti vůbec nenastoupila,“ pokračuje.
„To rozhodně nebyl zákonný důvod k mému propuštění, což mi potvrdila i má právní zástupkyně. Nepovažuji tento pracovní poměr za ukončený. Tajemník mi pouze zabránil odebráním klíčů k jeho výkonu. Mzdu samozřejmě budu po úřadu požadovat a pokud ji nedostanu, ukončím pracovní poměr sama a mzdu budu vymáhat třeba i soudní cestou,“ řekla Miroslava Pěnčíková už v říjnu loňského roku a jak řekla, tak také udělala. Na konci měsíce listopadu ukončila podle její právní zástupkyně JUDr. Kamily Holovčákové v souladu se zákoníkem práce pracovní poměr. Advokátka také odeslala 21. dubna městu dopis, ve kterém žádá o vyplacení náhrady mzdy a v případě, že tak město neučiní od patnácti dnů, je pověřená podat žalobu k soudu.
Tajemník úřadu Antonín Metál, v jehož kompetenci jsou všechny personální záležitosti města, se k případu vyjádřit nechce. „Nebudu komentovat žádnou konkrétní personální věc. Obecně však mohu říci, že pohledávku, která není oficiální pohledávkou, platit nemohu. O její právoplatnosti ať rozhodne příslušný orgán,“ řekl tajemník. „Platí také to, že o placení případných pohledávek, které nejsou schválené v rozpočtu, musí rozhodnout rada města a zastupitelé.“

Autor: Petr Jeník

30.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:
Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

Euro, ilustrační foto

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení