Připomíná velké lidské oko. Je celé ze skla, skláři si pro něj museli nechat vyrobit speciální formu. Takové je ocenění, které 9. října na slavnostním galavečeru v Praze obdrží nejlepší čeští projektoví manažeři.

Ceny, které převezmou, vznikají v těchto dnech v Novém Boru. Ve svém zdejším studiu Anežka a s týmem svých sklářů je tady připravuje designér Bořek Šípek, jinak také autor podoby cen Thálie.

Nová cena vzniká v novoborském sklářském studiu Anežka přímo pod rukama tvůrce, designéra Bořka Šípka.Návrh nové ceny vymyslel Šípek sám, teprve poté způsob výroby konzultoval s ostatními. „Už vím, co je možné a co ne, ale tím se stejně nechci nechat omezovat. Mnohem raději mám výzvy a chtěl bych, abychom dělali i věci, které nejsou možné," říká o způsobu své práce Bořek Šípek.

Cílem soutěže Projektový manažer roku, pro níž slavný designér ocenění vytvořil, je hodnotit nejvýznamnější a nejúspěšnější projektové manažery a samotné projekty ve veřejném, soukromém i neziskovém sektoru.

„Cílem soutěže je rozvíjet a dále kultivovat českou projektovou kulturu. Hodnocením, rozsahem i formátem lze tuto soutěž považovat za jednu z nejtěžších soutěží v České republice," vysvětlila Markéta Arazimová ze Společnosti pro projektové řízení, která soutěž pořádá..

Být autorem významného ocenění není pro Bořka Šípka žádná novinka. Od roku 2002 se podle jeho návrhu připravují také divadelní ceny Thálie.

Šípek pracuje v Novém Boru pracuje také na dvou asijských zakázkách. Jeho lustry či skleničky zamíří do Pekingu či Šanghaje.

Nová cena vzniká v novoborském sklářském studiu Anežka přímo pod rukama tvůrce, designéra Bořka Šípka.

Michael Polák