Virus A (H1N1) zaměstnal krizový štáb města, který rozhodl o přijetí preventivních opatření. Ta mají zajistit v případě pandemie bezproblémový chod radnice.

„Prasečí chřipka se šíří po celém světě a nebudeme si nalhávat, že se pandemie Novému Boru vyhne. Protože na městský úřad přichází denně značný počet občanů, musíme být připravení na všechno,“ zdůvodňuje starosta města Jindřich Mareš přijatá opatření.

Ta jsou prozatím velmi jednoduchá. Všichni zaměstnanci novoborského městského úřadu bez výjimky dostali k dispozici vlhčené ubrousky s antibakteriální přísadou a dezinfekční gel na důkladné mytí rukou.

Navíc všechny prostory radnice budou uklízečky pulírovat čistícími prostředky obohacené o antibakteriální přísady, které již vyfasovaly.
„Dokonce jsme zvažovali i plošné užívání roušek. Ale nechceme zbytečně šířit paniku, proto jsme od tohoto opatření ustoupili,“ říká starosta.
Podle jeho dalšího vyjádření se bude krizový štáb města scházet pravidelně.

„V případě výskytu prasečí chřipky uděláme, co je v našich silách, abychom úřad udrželi v chodu,“ důrazně ujišťuje Jindřich Mareš a dodává: „Osobně se nechám proti prasečí chřipce očkovat i na vlastní náklady.“