„Výsledkem opravy budou kvalitnější prostory. Jejich současná podoba byla nevyhovující kvůli nedostatku světla. Je tu rovněž nedostatečné zateplení a navíc došlo ke statickému narušení stropu ve druhém patře,“ vysvětlil mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje Jiří Langer.

Zakázku na rekonstrukci, která byla vyhlášena v září loňského roku, získala stavební společnost Stavo – Union z Jablonce nad Nisou.
Podle jejího jednatele Romana Webera by práce měly trvat přibližně půl roku a ukončeny by měly být v srpnu.

To znamená, že novoborští studenti zahájí výuku po prázdninách již v novém. „Během této doby bude kompletně vybouráno podkroví a postavíme nové zdi. V návaznosti na to dojde k položení nové střechy, protože současná již nevyhovuje,“ upřesnil Roman Weber.

Náklady na rekonstrukci školy se pohybují kolem sedmi milionů korun. „Veškeré opravy jsou financovány výhradně z investičního fondu školy, který je tvořen z odpisů movitého majetku. Liberecký kraj tak na ně neposkytl ze svých prostředků žádnou dotaci,“ zdůraznil krajský mluvčí. „Přesto je škola schopná ušetřit prostředky na tuto investici a udržovat tak svěřený majetek v dobrém stavu.“