Hasiči vyjížděli hlavně na Liberecku a na Jablonecku, ale škody způsobené bouřkami mohli zaznamenat i lidé z Českolipska. Hasiči o víkendu zaznamenali stovky hlášení, zejména popadaných stromů, které kromě prudkého deště komplikovaly dopravu. „Řešíme 80 událostí, dalších 120 čeká na vyřízení. Prioritou je zajistit průjezdnost na hlavních cestách," řekl v sobotu řídící důstojník hasičů Libereckého kraje Zdeněk Borovička.

Bouřky se krajem znovu přehnaly v neděli. Perný víkend měli i energetici. Výpadky proudu kvůli poničenému vedení a rozbitým izolátorům zasáhly převážně Liberecko a Jablonecko, spadla také jedna trafostanice. „V terénu jsou všechny poruchové čety z regionu a posily z Českolipska či Děčínska," uvedla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová s tím, že do nedělního večera stihli opravit nejzásadnější poruchy na vysokém napětí.

Do spadlého stromu narazil osobní vlak na trati Smržovka Jaroměř, což se obešlo bez zranění. Další vlaky v Libereckém kraji měly zpoždění kvůli odklízení větví a některé spoje byly dokonce zrušeny.

Podle prvních informací policie zasáhl blesk jednoho z účastníků libereckého běhu Run in Colors. „Muž byl zraněn elektrickým proudem při vytahování šňůry ze zásuvky. Jeho stav je stabilizovaný," uvedl na pravou míru mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Policejní mluvčí Vladimíra Štrýtová k případu dodala, že muž byl zmatený a v místě, kde se v danou dobu pohyboval, skutečně blesk udeřil.