VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brání léčebnu, proto podepisují petici

Nový Bor – Lidé z Novoborska se rozhodli, že budou bojovat proti přestěhování léčebny dlouhodobě nemocných do České Lípy. Adresují svou petici zřizovateli – Krajskému úřadu Libereckého kraje.

14.2.2011
SDÍLEJ:

Budova bývalé léčebny dlouhodobě nemocných v Novém Boru.Foto: Deník/Vít Černý

„Jsme znepokojeni vytrvale se prohlubující krizí hodnot v českém zdravotnictví a nechceme nečinně přihlížet likvidaci zdravotnického zařízení ve městě Nový Bor. Novoborská nemocnice již několik desetiletí slouží následné zdravotní péči a v České republice vždy patřila k nejhezčím a nejúčelněji využitým zařízením se zaměřením na péči o dlouhodobě nemocné,“ citujeme z petice.

Poskytuje kvalitní péči

Její autoři připomínají, že novoborská nemocnice dosáhla v uplynulých obdobích řady ocenění kvality péče. „Novoborská léčebna dlouhodobě nemocných je součástí Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a. s., jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj,“ podotýká místostarostka Nového Boru Stanislava Silná a zdůvodňuje tak, proč je petice adresovaná představitelům krajské samosprávy.

„Snahou vedení města je, aby byla v Novém Boru léčebna dlouhodobě nemocných zachovaná. Máme připravených několik variant, jak by toto zařízení mohlo sloužit také pro sociální služby. Alternativy vycházejí mimo jiné z aktualizovaného Komunitního plánu Novoborska.“

V současné době jednají představitelé Nového Boru s vedením Nemocnice s Poliklinikou Česká Lípa, krajskými radními a dalšími zastupiteli kraje, oslovili rovněž poslance a senátory. Koncem příštího týdne by měli do Nového Boru přijet a LDN navštívit předseda dozorčí rady akciové společnosti NsP Česká Lípa, vedení NsP Česká Lípa a někteří krajští zastupitelé.

Budou jednat s vedením

„Chceme, aby mohli na místě posoudit navrhované varianty, přesvědčili se o kvalitě poskytovaných služeb, pohovořili s pacienty i se zdravotnickým personálem. Setkání se zúčastní také zástupci Svazku obcí Novoborsko, protože léčebna není zařízením, které slouží jen občanům našeho města,“ zdůraznila Silná.

Starosta Nového Boru Jaromír Dvořák nepovažuje za možné, aby se zřizovatelem nemocnice stalo město. Na to je jeho rozpočet příliš napjatý. Podle něj existuje dokonce několik možností, například zřídit tu sociální služby pro seniory. „Existuje řada řešení, ale musel by do projektu vstoupit další partner,“ dodal Jaromír Dvořák.

Petiční archy za zachování LDN v Novém Boru budou občané podepisovat do 25. února. Mohou tak učinit na obecních úřadech měst a obcí Novoborska, v turistickém informačním centru v N. Boru a na dalších místech.

Autor: Eva Vlastníková

14.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení