„Nečekali jsme, že tu vyhrajeme. Višňová přestala druhou půli hrát a my jsme zlepšili pohyb. Měli jsme daleko víc prostoru a připravili jsme si šance, které jsme dokázali využít. Za druhý poločas hráčům poklona,“ řekl trenér Doks Michael Šimek.

Stalo se téměř tradicí, že Doksy v úvodních minutách zápasů vstřelí vždy první gól. Nebylo tomu jinak ani ve Višňové. Zleva parádní centr Jakuba Šimona, míč minul dva beky i gólmana Závůrku a Matěj Šimon pohodlně za dvou metrů poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Během dvaceti minut domácí nejenže skóre srovnali, ale dali dva góly navrch – 3:1. Největší nebezpečí pro branku Honzy Bindera znamenal devatenáctiletý Ondřej Michálek. Připojil se k němu i Martin Koudelka a zadní řady hostí měly plné nohy práce až do konce první půle.

Hra se přehoupla do druhé poloviny. Úvodní desetiminutovka přinesla boj o střed hřiště. Středopolař Martin Zoubek svou práci zvládl na jedničku a Doksy se dostaly ke své hře. Jestliže měli domácí střelecky povedených dvacet minut v první části hry a dali tři góly, pak hosté během pětadvaceti minut v druhém poločase dali góly čtyři. Na obratu ve skóre se podílelo celé mužstvo Doks, ale góly stříleli jen bratři Šimonové.

Nejdříve v 56. min s přehledem a mazácky snížil Matěj Šimon – 3:2. Svou útočnou kvalitou si hosté vytvořili tlak na hráče soupeře, aby je donutili k nepřesnostem a chybám. Jednadvacet minut před koncem vyrovnal skóre Jakub Šimon. Tak, jak jsme u něj zvyklí, jeho schopnost jít do koncovky, předvedl sólem kolem tří beků a zblízka poslal balón do domácí sítě podél vybíhajícího gólmana Závůrky a srovnal na – 3:3.

V 78. ukázali talentovaní mladíci své přednosti, když po krátkém sprintu Jura Plachý přistrčil míč doleva Ondrovi Brodskému, jenž tvrdě bráněn stačil odcentrovat přes celé malé vápno volnému Jakubu Šimonovi a ten s klidem tutovku proměnil – 3:4. Domácí se snažili, zanďoura ale nehráli, a připsali si několik nebezpečných pokusů, ale obrana Doks byla vždy připravena, i když v ní chyběli tři hráči, Michal Kulha, Michal Vaňátko i Michal Kopecký. Po delší nemoci se dnes na hřiště dostal, na jaře poprvé, Martin Novák.

Ale nebylo všem minutám konec. V 81. min dokonal svůj hattrick Matěj Šimon. Narazil si s Martinem Jakšou, vypálil z devatenácti metrů a Závůrka byl krátký – 3:5. „No Finky to vzadu odehrál nadstandardně. Zahráli jsme si fotbal. Už o nic nešlo. Mě je jedno, jestli hraju záložníka nebo beka, hraju tam, kam mě trenér postaví, ale přesto raději post záložníka,“ řekl David Bečvařík.

„Ze začátku jsme začali dobře a dali jsme gól. Pak nastala blbá chvilka a dostali jsme tři branky. V druhém poločase jsme hráli chytře, hráli jsme zezadu a vyšly nám brejky, měli jsme kvalitnější zakončení,“ doplnil kapitán týmu Mirek Kukla. Vedoucí Višňové Jaroslav Soukup: „Bylo vidět, že Doksy byly na tom fyzicky lépe a také měly více štěstí při zakončení. My měli ještě šanci při stavu 2:3. Ale za druhý poločas, kdy jsme už odpadly, si Doksy zasloužily vyhrát. Už jsme rádi, že soutěž skončila a ta nadstavba byla nedomyšlená, hráči už neměli žádnou motivaci.“

Višňová – Doksy 3:5 (3:1)

Branky: 18. Mazánek Milan, 21. Michálek Ondřej, 37. Koudelka Martin – 14., 56., 81. Šimon Matěj, 69., 78. Šimon Jakub. Rozhodčí : Martínek Lukáš, Paulus Petr, Bahník Martin. ŽK: 1:1. Diváci: 135
Sestava Doks: Binder Jan, Bečvařík David, Finklár Martin, Jakša Martin, Šimon Jakub, Šimon Matěj, Kukla Miroslav (K), Zoubek Martin, Burian Marek (46. Plachý Jura)(82. Novák Martin), Brodský Ondřej, Konečný Tomáš. Trenér: Šimek Michael.

Vladimír Černý