Úkolem soutěžících bylo v limitu pěti minut spořádat najednou dvanáct párků v rohlíku. Soutěž ovládl Jaroslav Němec, známý jako Maxijedlík, když dokázal sníst všech dvanáct hotdogů během čtyř minut a patnácti sekund. „Párky byly výborné, rohlíky trochu sušší,“ svěřil se vítěz, který se tak zároveň stal Jedlíkem roku. „Byla to moc pěkná akce, výběr stánků s jídlem byl super,“ doplnil.

Němec má k jídlu a gastronomii blízko už od studentských let, kdy se vyučil kuchařem. Už tehdy o sobě věděl, že toho dokáže hodně sníst. A hlavně rychle. Před pětadvaceti lety se konalo ve Svitavách předkolo vizovického Trnkobraní. Kamarádi ho vyhecovali k účasti v soutěži v pojídání knedlíků, kterou vyhrál a postoupil do finále.

„Začátky byly těžké, ale postupem času jsem se vypracoval. Jenom za minulý rok jsem úspěšně zdolal přes třicet soutěží a účinkoval jsem i v televizi či vystupoval v rádiu,“ svěřil se Maxijedlík s tím, že by toho stihl i více, ale někdy se konají soutěže v jeden den a na více místech. „Jednou se mi však podařilo vyhrát i pět soutěží v jediný den, a to na zabijačkových hodech v Brně,“ pochlubil se.

Zdroj: Jaroslav Němec

Jak sám přiznal, nijak se na výkony nepřipravuje. Vlastně trénuje přímo na soutěžích. A za tu dobu pokořil několik rekordů. Při Slavnostech rajčat v Břeclavi jich Maxijedlík snědl 129 za pět minut. Dále pokořil nejsmrdutější jídlo na světě. Zkvašené rybí maso nebo-li surströmming je zapsáno i v Guinnessově knize rekordů. Čtyři sta gramů této chuťovky snědl Němec v čase 3 minuty 14 sekund.

Na pražské akci Burgrfest loni v září pak stáhnul čas o dvě minuty a nyní se pyšní výsledným časem 1 minuta 24 vteřin. „Zaměřil jsem se teď hodně na extrémní jídla. Nebojím se ani těch nejsmradlavějších či nejpálivějších. Baví mě to, mám rád adrenalin před soutěží, její atmosféru i mediální sledovanost,“ podotkl milovník jídla, který si medaile ukládá do knihovny naproti posteli. „Jsou chvíle, kdy mi ta ocenění připomenou, že čas a úsilí, které jsem tomu věnoval, nebyly promarněnou energií,“ uzavřel Jaroslav Němec.