V poledne dožínky odstartovalo díkuvzdání za úrodu v kostele svatého Mikuláše, odkud poté vyrazil dožínkový průvod a následovalo předání dožínkových věnců. „Dožínky jsou nejen časem oslav, ale také možností vyjádřit vděk za všechny přírodní dary, které nám země poskytuje. Během této slavnosti, jež je vrcholem sklizně, oceníme práci zemědělců, kteří s vydatným úsilím pracovali na polích, abychom měli dostatek kvalitních regionálních potravin na našich stolech,“ řekl krajský radní pro resort zemědělství a životního prostředí Václav Židek.

V rámci festivalu se uskutečnilo vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku Libereckého kraje, v jejímž letošním ročníku bodoval kupříkladu bio zrající sýr, krůtí měšec, mošt s chutí kořeněného jablka nebo dezert ve tvaru hrušky. Hodnotitelská komise soutěže Výrobek roku Libereckého kraje udělila tuto prestižní značku, která je zárukou kvality a poctivosti místních výrobců, celkem deseti produktům z kraje.

Zdroj: Deník/Miloslava Kroužková

Tento rok komise vybírala z 97 výrobků od 33 regionálních výrobců. „Opět se ukázalo, že se v našem regionu vyrábí celá řada velmi kvalitních a chutných potravin. Aby se pozornost nesoustředila jen na vítěze, mohou všichni přihlášení nově užívat označení Výrobce z Libereckého kraje. Tím podporujeme informovanost obyvatel kraje o regionálním původu těchto potravin,“ dodal Židek.

V bohatém programu nechyběly ukázky řemesel a moderní i historické zemědělské techniky, výstava hospodářských zvířat či hudební a taneční vystoupení. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet vyrobit dožínkové suvenýry ve výtvarných dílnách a rozšířit si znalosti o zemědělství, regionálních produktech a řemeslech.