Jak se celá věc seběhla? V České Lípě se dvojice povedených výtečníků pokusila ukrást ze zaparkovaného vozidla značky Škoda Felicie katalyzátor. Muž se ženou k tomu použili akumulátorovou úhlovou brusku, se kterou si muž lehl pod vozidlo a nařízl část výfukového potrubí s katalyzátorem.

„Obviněná stála po tu dobu vedle vozidla a hlídala okolí. K smůle obou nepoctivců ale šla okolo svědkyně, která znala skutečného majitele vozu, a proto neuvěřila jejich tvrzení, že si dvojice auto koupila. Vše proto ohlásila na policii ta si oba pachatele vyzvedla přímo při činu,“ uvedli zástupci ÚZSVM.

Ukradený padák.
Parašutistovi někdo ukradl padák za sto tisíc, zloději bude ale k ničemu

Úřad pak brusku převzal na základě příkazu Městského úřadu Česká Lípa. Pachatelka tak dostala trest propadnutí věci a ještě pokutu za spáchání přestupku. Brusku Parkside získal nový majitel hned v prvním kole elektronické aukce, která byla vyhlášená na stránkách www.nabidkamajetku.cz za cenu 700 korun.

Majetek, který propadl nebo byl zabaven v trestním či správním řízení, připadá státu. ÚZSVM může být na základě zákona o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení pověřený jeho správou. Tím primárně odlehčuje orgánům činným v trestním řízení od vlastní péče o zajištěný majetek. V převážné většině se jedná o movitý majetek, ale také finanční prostředky. Ty mohou být nejen ve formě hotovosti, ale i cenných papírů.  V nezanedbatelném počtu případů ÚZSVM přebírá rovněž jednotlivé předměty, které byly použity ke spáchání přestupku nebo trestného činu, popřípadě byly přestupkem nebo trestným činem získané.
Zdroj: ÚZSVM