Většina novinek se týká ledové plochy i aquacentra ve Sportareálu a sportovní haly. První z nich je, že se sníží vstupné pro děti a mládež do 18 let na sobotní bruslení na ledu s hudbou. Místo dosavadních padesáti zaplatí mladí 35 korun, pro dospělé zůstává cena na padesáti korunách.

„Udělali jsme si malou analýzu, která nám ukázala, že sobotní podvečerní diskotéka na ledu zaznamenala odliv návštěvníků z důvodu předchozího zdražení. Rádi bychom tento odliv eliminovali. Proto dochází k úpravě ceny," vysvětlil Pavel Císař, dočasný ředitel organizace Sport.

Císaře jmenovala do funkce před měsícem nová rada města poté, co odvolala předchozí ředitelku Ivetu Žižkovou. Dočasný ředitel má vést organizaci do konce května, než proběhne řádné výběrové řízení na nového ředitele.

Cvičení s obručí i pro dospělé

Ten dočasný zatím přesně dodržuje to, s čím do funkce přicházel. Po svém jmenování totiž vzkázal, že se chce zaměřit na zefektivnění provozu organizace, aniž by se však zvyšovaly ceny služeb pro veřejnost. A právě zachování loňských cen i pro letošní rok na všech městských sportovištích v České Lípě je jednou z dalších dobrých zpráv, kterou organizace Sport včera představila na breefingu ve Sportovní hale.

Zejména dospělé by mohla potěšit také zpráva, že by ve Sportareálu měla být během letošního roku zavedena možnost platit bezhotovostně. „Jednáme o zavedení bezhotovostních terminálů na našich kasách a recepcích. Je to věc, kterou vnímám jako poměrně zásadní," zmínil Pavel Císař.

Už od 6. ledna začalo ve Sportovní hale zcela nově fungovat Cvičení s obručí, zvlášť pro děti a zvlášť pro dospělé. Pro milovníky vodních radovánek pak příspěvková organizace plánuje obnovit pravidelné hodiny Aquaaerobiku, pro ty odvážnější by letos měly začít kurzy potápění. „Mnoho lidí se dnes na svých cestách k moři setkává s příležitostmi k potápění, je to oblíbená činnost, proto bychom pro ně chtěli otevřít tyto základní kurzy potápění," vysvětlil Císař.

V době, kdy bude vypuštěná ledová plocha by mělo ve Sportareálu jako alternativa ke klasickému bruslení fungovat bruslení s hudbou na in-line bruslích.

Na zimák se vrátí Michal David

Dočasný ředitel také potvrdil, že Sport Česká Lípa plánuje pořádat na zimním stadionu velké hudební koncerty podobné loňskému úspěšnému koncertu Michala Davida. Jeho další vystoupení na českolipském zimáku je potvrzeno na příští rok.

Svoje teplo by si měl Sportareál v Lípě vyrábět od březnaČeská Lípa - Rok trvající problémy českolipského zimního stadionu a aquacentra s nefugující kogenerační jednotkou by měly skončit do března. Speciální zařízení, které dokáže pro celý Sportareál vyrábět elektřinu i teplo, je už od loňska porouchané a do Sport- aerálu se musí nakupovat dražší teplo od Českolipské teplárenské. „Ukázalo se, že zařízení je schopné opravy a děláme všechno pro to, aby to bylo v termínu hotové. Dodavatel se zavázal zprovoznit kogenerační jednotku do konce února," informoval ředitel organizace Sport Česká Lípa Pavel Císař.
Kvůli nefungující jednotce hrozilo Sportareálu uzavření v závěru minulého roku v souvislosti s vysokými mrazy. Díky jednorázové pomoci ČLT se podařilo Sportareál vytopit na sto procent.