Dvacet bubenic a bubeníků pod vedením Miloše Vacíka nastoupilo k 2,5 hodinovému koncertu v plné síle. Energií nabité rytmy doplnily nádherné tanečnice Vibrasil Samba Show. Speciálním hostem byl gambijský bubeník a perkusista Papiss Nyas. Výtěžek z koncertu Bubny pro mír poputuje na pomoc podporu ukrajinským rodinám, které našly útočiště v Novém Boru. Právě zde totiž bubeníci pravidelně vystupují na karnevalu.

„Ženy a děti, které přijely do Nového Boru a okolních obcí, potřebují naši pomoc. Děti je třeba adaptovat na docházku do škol a školek, mnozí by potřebovali psychoterapeutickou podporu po prodělaném traumatu a většina z nich ocení doučování českého jazyka, a to i prostřednictvím dobrovolníků,“ řekl Miloš Vacík s tím, že všichni vystupující se vzdali honoráře. „Jako bubeníci a muzikanti chceme pomáhat šířit radost, energii a naději,“ zdůraznil bubeník.

Výstava Křišťálový Šípek potrvá až do konce května.
Křišťálový Šípek. Výstava v Kunraticích u Cvikova ukazuje díla českého velikána

Součástí programu bylo představení dvou skleněných objektů, které vznikly podle návrhu Miloše Vacíka, a to pod rukama sklářů Jaroslava Šváchy a Jiřího Pačinka. Sklářské výtvory odrážely motiv míru v podobě letící holubice na pozadí duhy. Na místě si mohli zájemci koupit také tričko ve stejném designu. Peníze získané z prodeje a dražby též budou odeslány na transparentní účet určeného na pomoc ukrajinských uprchlíkům.