„Tradice v kombinaci s moderním přístupem a určování trendů v našich oborech je to, co spojuje Grandhotel Pupp a Preciosa Lighting. Naše spolupráce ukázala, jak je přínosné, když mají obě strany jasná očekávání. Schválení konceptu bylo rychlé a výsledek je úchvatný. Mramorový sál je mimořádný prostor a my jsme mu dodali novou jiskru,“ vysvětlila Lucie Karlová, generální ředitelka společnosti Preciosa Lighting.

Autorem návrhu originální světelné instalace, která kompletně vznikala ve sklárnách v Kamenickém Šenově, je designér společnosti Martin Prokeš. Jak firma uvedla, inspiroval se léčivými minerálními prameny karlovarské kolonády.

Vzdušná instalace okouzluje krásou ručně foukaných křišťálových koulí, které jsou pečlivě umístěny na prstencích z leštěné mosazi. Celá instalace váží 414 kilogramů. Tvorba svítidla od prvních jednání až po instalaci trvala 9 měsíců. Podobně jako u mnoha dalších zakázkových svítidel, bylo celé dílo nejprve částečně sestaveno ve výrobním areálu v Kamenickém Šenově.