Na své si 27. srpna přijdou nejen milovníci vína a burčáku, ale také vybrané gastronomie. Pro děti si tým společnosti Regata Čechy a hotelu Port nachystal pestrý program a řadu atrakcí. Návštěvníci se mohou těšit na prémiové plavby lodí Máj, která je největší ze zdejší flotily.

Jako již tradičně přiveze vinařství Château Valtice čerstvý bílý a růžový burčák. K dostání budou vynikající vína z produkce této moravské firmy nebo vinařství Kovács. Vinobraní se neobejde bez oblíbené soutěže tahání vína koštýřem, jenž se odehraje na hlavním pódiu přímo pod taktovkou týmu z Château Valtice.

O chutné občerstvení se bude starat nejen tým hotelu Port a partnerský hotel Horizont z Pece pod Sněžkou, ale rovněž další lokální partneři. Vedle toho si návštěvníci vychutnají kávu kokořínské pražírny nebo točenou zmrzlinu v pojízdném stánku Černé Madonny z České Lípy. Celým dnem se ponesou melodie cimbálové muziky Fjertůšek a kapely Vosty Band.

Ani v roce 2023 nebude chybět možnost si při Vinobraní vychutnat plavbu po Máchově jezeře největší lodí zdejší flotily. Máj bude vyplouvat každou celou hodinu. A dokonce na Vinobraní můžete rovnou připlout. Zájemci se nalodí v přístavišti ve Starých Splavech ve 12:30 a v hlavním přístavišti v Doksech v 12:50.

Na pláži Klůček se o víkendu konal hudební festival Mácháč 2023.
Na Mácháči se bavily tisíce fanoušků taneční hudby. Festival chystá změny

Součástí odpoledne je již pravidelně Velká dětská soutěž. Děti čeká osm soutěžních úkolů, za něž se sbírají soutěžní razítka. A za každou řádně vyplněnou a odevzdanou hrací kartičku obdrží odměnu. Vrcholem soutěže pak bude tombola losovaná odpoledne hned dvakrát právě z těchto kartiček. Atraktivní ceny se budou rozdávat nejen malým návštěvníkům, ale i dospělým.

Na malé hosty Vinobraní čeká však i další překvapení. Herci pražského divadla Minor přivezou nové představení Zachraňte číslo 6. Děti si vyzkouší nejrůznější tvořivé a další zábavné aktivity včetně možnosti vydovádět se na nafukovací překážkové dráze.

Vinobraní u Máchova jezera i celý jeho program je otevřený všem návštěvníkům zcela zdarma. „Jsme rádi, když můžeme veřejnosti poděkovat za její přízeň a udělat něco hezkého pro naše fanoušky, sousedy a všechny, kteří si chtějí během posledního prázdninového víkendu užít pěkný rodinný program. I proto stále trváme na tom, aby bylo Vinobraní u Máchova jezera přístupné zdarma. Moc se na letošní ročník těšíme a věříme, že bohatým programem a veselou atmosférou se nám podaří návštěvníkům vytvořit nejen pěkné zážitky, ale také srdečné vzpomínky,“ komentuje Viktor Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy, která hotel Port vlastní a provozuje.