Přestože se může zdát, že letošní školní rok teprve začal, žáci devátých tříd již musí pomalu začít přemýšlet kam povedou jejich kroky v roce příštím. Pomoci jim může tradiční Burza škol, kterou na začátku listopadu hostí českolipská střední škola a učiliště 28. října.
„Informační stánky si zde postaví téměř čtyřicítka středních škol a učilišt z celého kraje,“ říká za organizátory Miroslav Hudec z Pedagogicko – psychologické poradny v České Lípě. Ta jedenáctý ročník burzy pořádá společně s místním úřadem práce, městem Česká Lípa, krajským úřadem a SOŠ a SOU 28. října.
Děti vycházející ze základních škol, jejich rodiče i další zájemci tak budou mít možnost seznámit se s nabídkou řady studijních oborů, s jejich obsahem i s možností uplatnění po dokončení studia.
Právě uplatnění by při výběru budoucího studia mělo být rozhodující. „Domluvili jsme se s firmami na tom, že nám pomohou působit na rodiče a výchovné poradce, kteří dětem pomáhají s výběrem školy, aby se soustředily na obory, ve kterých najdou později snadnější uplatnění,“ uvedl již dříve ředitel SOŠ a SOU 28. října Milan Kubát.
Jedenáctá Burza škol, která proběhne 14. a 15. listopadu, nabídne kromě informací, také u některých stánků ukázky výrobků, na kterých učni a studenti pracují – u oborů číšník – kuchař se vaří, u zdravotníků například měří tlak.
Pořadatelé připravili rovněž bohatý doprovodný program včetně semináře pro ředitele škol, který tentokrát povede Michaela Veselá z odboru prevence kriminality ministerstva vnitra.
„Novinkou letošní burzy bude prezentace firem Bombardier a Johnson Controls,“ dodává Miroslav Hudec.

Další zprávy z regionu najdete zde