Módní přehlídka, míchání koktejlů, měření krevního tlaku či práce sklářů. Že toto všechno nelze vidět na jedné akci? Opak je pravdou. Přesně tak se totiž včera na Burze škol 2007 prezentovala téměř čtyřicítka středních škol a učilišť z celých severních Čech. Burza se pro zájemce otevírá i dnes.
„Akce Burza škol pomáhá budoucím studentům středních škol přiblížit jednotlivé obory, zástupci těchto škol mohou poskytnout konkrétních informace o studiu, možnostech školy a celkovému přístupu ke studentům,“ říká starostka České Lípy Hana Moudrá.
Burzu hostí tradičně Střední odborná škola a Střední odborné učiliště 28. října. Od ranních hodin se v prostorách školy doslova tlačily desítky školáků i rodičů, aby se u jednotlivých stánků inspirovali při výběru té nejvhodnější školy. A vybírat je z čeho. Kromě českolipských škol si zde stánek postavily také školy z Litoměřic, Mostu, Liberce nebo Děčína.
„Několik oborů mě zaujalo. Hledám něco, kde bude minimum matematiky, která mi přiliš nejde. Rozhodnutá ale ještě nejsem,“ sdělila nám své dojmy čtrnáctiletá Pavlína.
„Doplňující informace k volbě povolání mohou příchozí přímo na místě získat od pracovníků úřadu práce a pedagogicko-psychologické poradny,“ dodává jeden z organizátorů Miroslav Hudec. Burza škol se dnes otevírá v 9,30 a skončí kolem sedmnácté hodiny.

Další zprávy z regionu najdete zde