Nájemníci se do nových bytů na Ladech nastěhují ještě v lednu letošního roku. Ve středu tak skončila druhá etapa výstavby na Ladech, kde celkem přibylo 149 bytových jednotek.
Výstavba byla zahájena v roce 2005 a po 2,5 letech je vše dokončeno,“ shrnula starostka Hana Moudrá.
V první etapě vzniklo 6 domů s 69 byty. Noví nájemníci zde své domovy našli v březnu loňského roku. „Nyní je dostavěných 5 domů, do nichž se nájemníci nastěhují do konce ledna,“ řekl místostarosta Jan Stejskal. Bytová komise vybírala z 320 uchazečů.
Petr Skokan nadnesl otázku, zda ve výstavbě nových bytů nepokračovat. „Zájem uchazečů je velký a je dobré zvážit, zda nevyužít možností, které nabízí Státní fond rozvoje bydlení a připravit další výstavbu,“ míní.
Celková cena je 270 mil., z toho příspěvek SFRB činí 58 mil. a zbytek je financován z úvěru.
V nových domech nebudou jen byty nájemní, ale i družstevní. Předseda představenstva Bytového družstva Lada Jiří Hau upřesnil, že družstevních bude 33. „K dnešnímu dni máme podepsány smlouvy na 13 bytů, v nichž už lidé bydlí,“ řekl. Připustil, že tyto byty jsou dražší (2+KK stojí 1,2 mil. Kč, 3+1 je za 1,7 mil. Kč).
„Každý měsíc se hlásí další a další zájemci. Jsme přesvědčeni, že byty do konce roku 2008 naplníme,“ dodal Jiří Hau.
Družstevníci si mohou vybrat, zda zaplatí akontaci 15, 30 nebo 50%. Od toho se odvíjí výše splátek. Ty mohou být i nižší než je předepsané nájemné (55 Kč/m²). Byty přejdou do osobního vlastnictví po dvaceti letech.

Další zprávy z regionu najdete zde