„Odvolání proti výpovědi ze strany ředitele severočeské policie bylo zamítnuto a rozhodnutí již nabylo právní moci,“ zdůraznil Jaroslav Ibehejec. Tím pádem Miroslav Dvořák definitivně přišel nejenom o místo u policie, kam se již nemůže vrátit, ale zároveň mu ani nebude vyplácena výsluha, která by mu náležela za odpracované roky u Policie ČR. O to mu zřejmě při podávání odvolání šlo.

Podle vyjádření Milana Franka, současného krajského policejního ředitele, se Dvořák odvolal proti důvodům, které byly ve výpovědi uvedeny.

Miroslav Dvořák zatím na obžalobu, které chystá státní zastupitelství liberecké pobočky Krajského soudu v Ústí nad Labem, čeká. Ovšem už na svobodě. Bývalý policejní ředitel totiž nejenom že přišel o práci a výsluhu, ale i o sedmdesát dní svobody. A další, až téměř tři tisíce dní, může za mřížemi strávit, pokud jej soud uzná vinným. Za trestné činy, ze kterých je obviněn, mu totiž hrozí osm let za mřížemi.

Jedenáctého února letošního roku ho zatkla Inspekce ministerstva vnitra ČR a státní zástupce Adam Bašný jej obvinil hned z několika trestných činů a uvalil na něj vyšetřovací vazbu.

Adam Bašný vyhlásil na případ celkem čtyř obviněných vysoce postavených policejních důstojníků informační embargo a to trvá až do současné doby. Jediné, co před časem Bašný prozradil, byl důvod vyšetřovací vazby na Miroslava Dvořáka. „Vazebně bude stíhán jeden z důstojníků, aby nemohl ovlivňovat svědky a nemohl tak mařit vyšetřování.

Přijímal Dvořák úplatky?

Podle státního zástupce Adama Bašného důvody vazby počátkem dubna pominuly, takže Dvořák bude dále vyšetřován a následně souzen na svobodě. Miroslav Dvořák bude čelit obžalobě hned z několika trestných činů, jakými jsou zneužití pravomocí veřejného činitele, přijímání úplatků, porušování služebních povinností a neoprávněné nakládání s cizími údaji.

Přes přísné informační embargo na veřejnost pronikly podrobnosti o Dvořákově činnosti. Údajně měl například zneužívat peníze určené na rekonstrukce služeben a navíc si nechával svůj byt v České Lípě rekonstruovat dělníky, kteří měli právě zvelebovat služebny.

Dalšími policejními důstojníky, kteří čelí obvinění společně s Dvořákem, jsou šéf dopravního inspektorátu Miroslav Valášek, vedoucí hospodářské kriminálky Josef Šuma a Miroslav Kučera. Všichni tři jsou postaveni mimo službu. Na jednoho ze čtyř obviněných navíc počátkem dubna padlo obvinění z trestného činu podvodu. Vzhledem k informačnímu embargu však státní zástupce odmítl uvést na koho.

Mezi lidmi, kteří znají jednoho z obviněných policistů, a to samotného bývalého okresního ředitele liberecké policie Miroslava Dvořáka, se objevily již v době jeho zatčení spekulace, že celé obvinění je pouze politickou hrou, jejímž cílem je diskreditace všech čtyř obviněných policistů.