Na náměstích, návsích, v kostelech či kaplích, ale i v domovech pro seniory či místech, kde se potkávají členové zájmových kroužků či klubů seniorů, se letos sejdeme 14. prosince od 18 hodin.

Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé republice. Zpívat budeme koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.

Do této předvánoční akce se pravidelně zapojují také města a obce na Českolipsku. V minulých letech se společně s Deníkem zpívalo například na náměstí v Dubé nebo v kostele Narození Panny Marie v Kravařích.

Letos budeme už podruhé zpívat na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě společně s českolipskou Základní uměleckou školou. Její koncert začne v rámci Adventu v České Lípě už v 16 hodin. Úderem 18. hodiny si společně s vámi a také pěveckým sborem Evergreen zazpíváme šest koled. Kdo si nebude jistý textem, nemusí zoufat, k dispozici budou speciální zpěvníky a chybět nebude ani malé občerstvení od Jizerských pekáren..

Pět koled ale zazní nejen v Lípě, ale také v Mimoni, kde se bude zpívat v Centru pro seniory, nebo v Deštné, kde se k nám opět připojí děti z místního dětského domova. Potřetí se bude zpívat i v Domě s pečovatelskou službou v Kamenickém Šenově, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Novém Boru a v kostele ve Slunečné, na náměstí v Dubé a ve Stráži pod Ralskem, kde se k akci připojí místní základní škola.

Až za hranice

A zpívá se nejen po naši zemi, ale také v zahraničí. Akce se v minulosti zúčastnili Češi například v Madridu či v Mnichově. Připojují se také známé osobnosti; koledy s námi v minulosti zpíval například Jarek Nohavica, Petr Kotvald, Leona Machálková či žokej Marek Stromský.

Akce Česko zpívá koledy se letos koná již pošesté. Každý rok je o ni větší zájem; přibývá míst, která se připojují. Někde se sejde třeba jen několik lidí, jinde jsou jich desítky či dokonce stovky. Rozezpívejme společně celé Česko!