Akce proběhne ve čtvrtek 18. října od 9:30 do 18:30 hod. souběžně na několika místech v Novém Boru a vstup je zdarma.

„Hlavním cílem akce je prezentace zdravého životního stylu. Pozvali jsme odborníky, s nimiž se lidé mohou poradit, jak změnit svůj životní styl a stravování, jak předcházet závažným onemocněním, jak je důležitý pohyb," říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Celodenní program cílí na nejširší veřejnost. V malé tělocvičně ZŠ nám. Míru odborníci poradí s prevencí onkologického onemocnění střev. Na dalším stanovišti se mohou nechat změřit přístrojem InBody, který zjistí podíl tuku, vody a svalů v těle, k dispozici bude poradenství z oblasti zdravého životního stylu a na odvykání kouření včetně měření vydechovaného vzduchu.

PLAKÁT AKCE ZDE

Na nám. Míru si mohou zájemci zkusit nordic walking. Jak správně pečovat o dětský i dospělý chrup vysvětlí a přímo ukáží odborníci v městském kině. Zde rovněž proběhnou ukázky bezlepkového pečení a ochutnávky zdravých jídel, zájemci si mohou odnést recepty. Radu tu najdou i ti, které trápí nespavost a další poruchy spánky.

V Denním stacionáři Meduňka se lidé dozvědí, jak poznat Alzheimerovu chorobu, mohou vyzkoušet účinky arteterapie a potrénovat paměť. Rodina v centru nabídne v Komunitním centru besedu na téma očkování, podávání antibiotik a léků na teplotu.  

V rámci Dne zdraví si na své přijdou také děti, pro ně je v DDM Smetanka připravené moštování nebo sportovní hrátky v sokolovně.