Magické a tajemné období Adventu se blíží a s ním také čas čertů, kteří v české kultuře a pohádkách hrají velice důležitou a vlastně zásadní roli. Ne nadarmo se říká, že „S čerty nejsou žerty“. Poznat význam a pravdu tohoto prastarého rčení máte možnost v místech, kde patrně nejkrásnější čertovská pohádka s tímto jménem před desetiletími vznikla, tedy přímo v Pekelných dolech ve Svitavě u Lindavy a kde ji bude složen místními čerty hold.

Každý pátek a sobotu, počínaje 16. listopadem a konče 1. prosincem je pro děti, ale i dospělé připravena možnost jedinečné a neopakovatelné návštěvy „skutečného“ Pekla na zemi!

Pekelné doly ve spolupráci s ohňovou skupinou Ignis Iter a dnes již legendárním čertem Krabatem Davidem Sobotkou otevřou brány pekelné a návštěvníky provedou různými částmi a úrovněmi podzemního pískovcového pekla, od Pekelné čekárny s autentickou váhou Doroty Máchalové přes Ohnivou bránu do podzemí, kterou stráží monstrózní drak, Líheň čertů a Moře plamenů až přímo před obrovský trůn jeho nejtemnější temnosti, krále tmy Lucifera IV. Pro největší odvážlivce je pak připravena Pekelná lotrovna.

Celý pekelný seriál začíná v pátek 16. listopadu a sobotu 17. listopadu a bude v rámci charitativního rozměru věnován také dětem z dětských domovů, lidem z Domovů pro seniory a také dětem ze základních a mateřských škol, které mohou být svými učiteli vybrány k návštěvě Pekla. Ti budou mít vstup zdarma. Pro ostatní zájemce bude na všechny akce vstup 350 korun za dítě, dospělý doprovod je zdarma.

Páteční program se koná vždy od 16 do 20 hodin, sobotní od 15 do 20 hodin. Na akci je nutná rezervace předem. Na webu www.pekelnedoly.cz si můžete vybrat termín a čas, který se vám nejlépe hodí.