Pro veřejnost bude otevřen každý den od 10 do 21:30 hodin. Návštěvníci se musí řídit přísnými nařízeními. Před vstupem do areálu je nutná dezinfekce rukou, u recepce jsou na podlaze značky označující dvoumetrové rozestupy tak, aby nedocházelo ke shlukování příchozích lidí.

Roušky jsou povinné pro všechny návštěvníky při jakémkoliv pohybu v areálu, těsné blízkosti bazénu i pohybu u břehu. Zakrytí dýchacích cest není vyžadováno jen v případě přímé chůze k vodě a při samotném koupání. Toalety jsou veřejnosti otevřeny, ale je vyžadována zvýšená osobní hygiena, došlo k nainstalování dávkovačů s desinfekcí.

Ilustrační foto
Nejen pro své členy chystá fotbalový klub v České Lípě příměstské kempy

Šatny a sprchy mohou příchozí lidé rovněž využívat pouze za dodržování předepsaných pravidel. Recepční určuje rozestupy v šatnách ručním výběrem šatních skříněk. Ve sprchách i šatnách je nezbytně nutné dodržovat rozestupy mezi lidmi přinejmenším metr a půl. Dále je každé stanoviště bazénu označeno cedulí o momentální maximální kapacitě a o udržování dostatečně velkých rozestupů.

Suchá sauna bude v provozu ve vybraných časech každý den, ale i zde budou platit zvýšená hygienická pravidla včetně rozestupů. Kapacita je snížena na maximálně 8 osob. Některé další prostory budou uzavřeny. Například Divoká řeka, chrliče a jeskyně v Relax bazénu nebo parní komora.

Kapacita bazénu byla snížena podle platných nařízení na maximální počet 120 osob včetně členů plaveckých klubů. Na dodržování těchto zpřísněných pravidel bude po celou dobu provozu dohlížet koordinátor.