Studenti z oboru Bezpečnostní služby návštěvníkům přiblížili své zážitky z odborných praxí u policie či vězeňské služby. Ti, kteří rádi pracují s grafickými programy a jsou kreativní, zase zjistili, jaké možnosti uplatnění nabízí obor Marketing a reklama. Nechyběly ani ukázky posledního oboru Hotelnictví a cestovní ruch. Ve cvičné kuchyni čekala na žáky instruktáž správného stolování, dále si mohli připravit vlastní koktejl a zaujalo i zdobení perníčků.

Ve středu 6. a čtvrtek 7. prosince budou mít zájemci příležitost stát se na jeden den žákem Euroškoly. Nakouknou pod pokličku oboru, který je zaujal. Zúčastní se výuky, poznají chod školy a seznámí se s některými učiteli a budoucími spolužáky.

Minulý rok českolipská střední škola plesem oslavila třicáté výročí své existence. Jak upřesnila ředitelka školy Petra Kašparová, právě v roce 1992 byla Euroškola Česká Lípa zařazena ministerstvem školství do sítě soukromých škol. Následujících šest let měla třídy v různých pronájmech, v roce 1998 pak získala vlastní budovu v Železničářské ulici, kde funguje dodnes.

Mohlo by vás zajímat: Preciosa otevřela brány. Do Šenova v neděli zamířily tisíce lidí

Zdroj: Deník/Petra Hámová