Dvořák se svým svěřencem v neděli 16. července hodinu před půlnocí vyrazili do akce. Pátrali po pohřešovaném muži, který doma nechal dopis na rozloučenou. Pátrání je zavedlo do těžce přístupného a nebezpečného terénu v blízkosti mokřadu.

„Zhruba po 1,5 km a dvou hodinách usilovného pátrání začal pes avizovat osobu v blízkosti. Zanedlouho už pak svým štěkotem označil chroptícího muže ležícího nehnutě břichem a obličejem k zemi,“ řekla krajská mluvčí policie Klára Jeníčková s tím, že psovod okamžitě muže uvedl do stabilizované polohy a uvolnil mu dýchací cesty. „Společně s přivolanou hlídkou museli ještě muže vzhledem k náročnosti a nepřístupnosti terénu dopravit k vozu záchranné služby,“ upřesnila mluvčí.

Během slavnostního vyhlášení se ocenění dočkal i psovod Služby základních kynologických činnosti z Jablonce nad Nisou Michael Linke, který si převzal služební medaili 3. stupně za věrnost a dlouhodobé iniciativní dosahování velmi dobrých pracovních výsledků. „Blahopřejeme a přejeme všem, i těm čtyřnohým, spoustu dalších pracovních i osobních úspěchů,“ dodala Jeníčková.

Mohlo by vás zajímat: Čokoládu odmítal. Provázela ji záhadná úmrtí. Nyní v České Lípě nestíhá zakázky

Zdroj: Video: Hana Dvořáčková