V úterý 26. března vyjela technika uklízet do ulic Dukelská, Na Blatech, Pod Holým Vrchem, Sluneční a U nemocnice. Ve čtvrtek 28. března bude blokové čištění probíhat v ulicích Bardějovská - parkoviště pod Centrálem, Emila Filly, Havlíčkova, Na Svahu, Okružní (od Jáchymovské po Mariánskou), Paní Zdislavy a U Průmyslovky. Harmonogram čištění najdete na webu www.mucl.cz. Termíny se mohou změnit z důvodu nepříznivých klimatických podmínek.

„Stejně jako v loňském roce se budou na některých místech čistit také kanalizační vpusti a obnovovat vodorovné dopravní značení,“ informovala mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová. Na všech místech, kde bude probíhat blokové čištění, budou řádně umístěny dopravní značky. Majitelé vozidel jsou v uvedených termínech povinni z dotčených ulic přeparkovat, jinak jim hrozí pokuty.

„Prosíme občany, aby respektovali dopravní značení a především dobu, po kterou je dopravní značka platná, obvykle od 7 do 18 hodin. Některé procedury probíhají s přestávkami celý den, a proto je nutné nechat plochu určenou k čištění volnou po celou dobu požadovanou na dodatkové tabulce pod dopravní značkou,“ dodala Brožová.

Mohlo by vás zajímat: Parkovací chaos v České Lípě. Místní žádají akci, vedení města nenabízí řešení

Zdroj: Ladislava Sdrzallek