Koncert se uskutečnil v pondělí 18. září a nabídl nový ceněný projekt populárního kvarteta muzikantů původem ze Slovenska, který si doslova hraje s hudbou velikánů začínajících na písmeno B a současně okouzluje výjimečným smyslem pro improvizaci. Zkrátka The Big B's!

Do posledního místa zaplněné divadlo, které navštívila i řada významných hostů, pohltil dechberoucí Janoska style sršící hudebním mistrovstvím, vtipem a energií. Vzrušující a osvěžující večer odměnilo plné auditorium takřka nového divadla bouřlivým potleskem od samého počátku a dlouhotrvajícími ovacemi vstoje na samotný závěr.

Po tříleté rekonstrukci se otevírá Jiráskovo divadlo v České Lípě.
FOTO, VIDEO: Jak se povedla přestavba Jiráskova divadla? Byli jsme se podívat

22. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica má v tomto týdnu na programu dva exotické hudební výlety. V pátek 22. září uvede v Prysku německý soubor Anima Şirvani, který se v Česku představí poprvé, a to s programem nabízejícím unikátní dialog evropské renesanční a barokní hudby a východní hudby z oblasti Persie a Anatolie.

V sobotu 23. září zavítá Lípa Musica do Kamenického Šenova. V místním kubistickém kině Hvězda bude uveden program Misterio del Ángel, coby hudebně-taneční pocta argentinskému tangu, jeho králi Ástoru Piazzollovi a dalším autorům v podání Escualo Quinteta, zpěvačky Gabriely Vermelho a tanečního dua Tangonexion. Vstupenky na oba večery začínající v 19 hodin jsou ještě k dispozici.