Výtěžek z akce podpoří ukrajinské rodiny přes sbírku Charity Česká Lípa, která je s orgranizací Kultura Česká Lípa také hlavním pořadatelem akce. „Vlna solidarity je v posledních týdnech obrovská. Obrovské je pak pro nemalý počet lidí také psychické či fyzické vypětí z nastalé dlouhodobé krizové situace. Věřím, že sílu a vzpruhu do dalších dnů nám dá právě toto kulturní setkání, které vzešlo z popudu kulturní obce a my jsme za něj vděční,“ říká ředitelka Charity Česká Lípa Eva Ortová.

Od 18:00 vystoupí na sále KD Crystal hudebníci a divadelníci ze známých českolipských kulturních spolků a organizací. Do tvorby programu se zapojili lidé ze Základní umělecké školy, z festivalu Lípa Musica, studenti ze Školy rocku či herci z Divadelních klubů mladých i Jiráska. Premiéru své písně Těžko se mi usíná představí aktuálně nominovaný písničkář na žánrovou cenu Anděl Kuba Horák aka Kluk z Husovky.

V programu večera zazní hudba napříč žánry české i světové produkce. Nejen pro ukrajinské přátelé, kteří jsou na akci srdečně zváni prostřednictvím kontaktních osob z ubytovacích zařízení, zazní také skladby přímo spojené s Ukrajinou – Musorgského Velká brána kyjevská v podání komorního symfonického orchestru či ukrajinská lidová píseň v podání pěveckého sboru Českolipský Evergreen.

Vstupné na akci je dobrovolné a jeho plná výše podpoří válečné uprchlíky z Ukrajiny, rodiny s dětmi žijící na Českolipsku, s nimiž intenzivně spolupracuje sociálně aktivizační služba Startér Charity Česká Lípa. Tato služba poskytuje ukrajinským rodinám díky hmotným a finančním darům z vyhlášených sbírek materiální a potravinovou pomoc, ošacení, ale také pomoc při jednání s úřady.

Záštitu nad celou akcí převzala starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.