Město coby zřizovatel škol využívá svého práva po šesti letech ředitele či ředitelku odvolat a vyhlásit nové výběrové řízení. Konkurzy jsou již vyhlášeny, samotné pohovory s uchazeči by měly probíhat v dubnu.

„Vyhlášené konkurzy jsou dobrou možností jak pro ředitele, tak město ohlédnout se zpět a zhodnotit dosavadní působení daného člověka ve funkci, to, zda se mu daří naplňovat cíle, které si před šesti lety stanovil. Využíváme proto vždy možnosti výběrové řízení vyhlásit. Naší snahou bude vybrat nejvhodnějšího kandidáta pro budoucí rozvoj každé organizace. Věřím, že se nám to podaří,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Konkurzy se netýkají jen pěti z celkových 19 školských příspěvkových organizací města. „U čtyřech škol proběhly konkurzy v předchozích letech, takže tamní ředitelé jsou uprostřed šestiletého cyklu, u samostatné školní jídelny jsme se rozhodli konkurz nevyhlásit. Sám jsem zvědavý, kolik přihlášek přijde a zda do toho znovu půjdou stávající ředitelé či někdo nový,“ doplnil místostarosta Martin Brož, který je pověřený řízením resortu školství.

Školské příspěvkové organizace, u kterých proběhne konkurz na nového ředitele či ředitelku:

MŠ Arbesova, MŠ Sovička, MŠ Pastelka, MŠ Šikulka, MŠ Špičák, MŠ Bratří Čapků, ZŠ Partyzánská, ZŠ Slovanka, ZŠ a MŠ Jižní, ZŠ, PŠ a MŠ Moskevská, ZŠ Školní, ZŠ 28. října, ZUŠ, DDM Libertin

Mohlo by vás zajímat: Učitelská legenda na Českolipsku prozradila, jak se stát oblíbenou matikářkou

Olga Šustková neučí jen matematiku, ale i postoj k životu | Video: Ladislava Sdrzallek