K neuvěřitelné stovce jí přišli poblahopřát představitelé města, starostka Romana Žatecká, místostarostka Alena Šafránková a místostarosta Juraj Raninec. „Milé stařence, která si stále zachovává smysl pro humor, přáli jediné: hodně zdraví a příští rok před Vánocemi opět na viděnou," uvedla Kristýna Brožová, mluvčí radnice v České Lípě.

Ke gratulantům se připojila také zástupkyně okresní sociální správy, aby oslavenkyni předala dárek státu v podobě zvýšeného důchodu.

Anna Sitná se narodila v Plavech na Jablonecku, ale podstatnou část svého života prožila v Dobrušce. Do České Lípy se přestěhovala s manželem v roce 1982 „na stáří", aby byla poblíž své dcery žijící na českolipském sídlišti Špičák.

Vychovala tři děti a dnes se raduje ze šesti vnoučat, devíti pravnoučat a těší se, až do rozvětvené rodiny přibude druhé prapravnoučátko.

Letos v červenci zemřel v nedožitých 102 letech dosavadní nejstarší Českolipan, pan František Suchý. Krátce po jeho úmrtí oslavil 101. narozeniny jeho „nástupce" na postu nejstaršího z nejstarších, pan Antonín Střelba. Sto let letos oslavila také paní Marie Kchalupnik, pocházející z české enklávy v Kazachstánu.

Paní Anna Sitná je nyní třetí nejstarší v České Lípě.

Třetího stoletého obyvatele města má od 23. prosince Česká Lípa. Ten den oslavila velké životní jubileum paní Anna Sitná. Pogratulovat jubilantce přišla i starostka města Romana Žatecká.