Slavnosti odstartují v pátek 14. června Průvodem superhrdinů, který vyrazí v 15 hodin ze Škroupova náměstí. V městském parku vyroste pod taktovkou DDM Libertin Komiksová vesnička, do které bude moci zavítat od 15 do 18 hodin.

Páteční večer bude patřit zahajovacímu koncertu s názvem Pocta roku české hudby v Jiráskově divadle. Od 19 hodin vystoupí Filharmonie Hradec Králové s dirigentkou Miriam Němcovou a sólistou na housle Kristiánem Mráčkem. Zazní skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Sobotní dopoledne bude patřit tradiční Neckyádě se startem v 9.30 u mostu u nemocnice. Na hlavní scéně u OD Banco během soboty vystoupí Jazzová farma ZUŠ Česká Lípa, Verona, Slza, Big Band CL, Janek Ledecký, Petr Kolář, Trautenberk a Rammstein Member´s Club. Regionální scéna v amfiteátru klášterní zahrady u muzea nabídne koncerty ZUŠ Česká Lípa, konkrétně vítězů soutěže Českolipská pěnice 2024, dále kapel Maddie Glaas, Lingers.on, DECL Band a Myluju Vendulu.

Českolipská taneční skupina Tutti Frutti vybojovala na mistrovství Evropy Hip Hop Unite dvě bronzové medaile.
Doba bronzová. Českolipští Tutti Frutti vytančili na mistrovství Evropy medaile

Živo bude také na Vodním hradě Lipý, odkud v sobotu po 11. hodině vyrazí historický průvod směrem na náměstí T. G. Masaryka. Historické slavnosti na hradě nabídnou od 11.30 do 20 hodin mimo jiné rytířské ležení a další program v dobovém duchu.

Městské slavnosti v České Lípě.Městské slavnosti v České Lípě.Zdroj: mucl.czTradiční součástí programu Městských slavností je také zábavný program v Městské knihovně Česká Lípa. Těšit se na něj můžete v sobotu od 10 do 14 hodin v hlavní budově na náměstí. Na programu budou pokusy v rámci Úžasného divadla fyziky, které najdete jak před knihovnou, tak uvnitř. Stejně tak herní program s virtuální realitou, xboxy a dalšími a také „blešák“ s bytovými dekoracemi a drobnostmi.

Chybět nebude lunapark u KD Crystal, který bývá vždy v obležení návštěvníků všech generací. Spoustu atrakcí budete moci vyzkoušet i v letošním roce, lunapark by měl být v provozu už v pátek 14. června odpoledne a poběží až do sobotní noci. K slavnostem se přidává i Kino Crystal, které tradičně nabídne maraton 3D filmů.

Podívejte se: Je to tu! Českolipské koupaliště otevírá brány. První rok ukáže jeho výdělečnost

Zdroj: Ladislava Sdrzallek