Slavnosti odstartují v pátek 14. června Průvodem superhrdinů, který vyrazí v 15 hodin ze Škroupova náměstí. V městském parku vyroste pod taktovkou DDM Libertin Komiksová vesnička, do které bude moci zavítat od 15 do 18 hodin.

Páteční večer bude patřit zahajovacímu koncertu s názvem Pocta roku české hudby v Jiráskově divadle. Od 19 hodin vystoupí Filharmonie Hradec Králové s dirigentkou Miriam Němcovou a sólistou na housle Kristiánem Mráčkem. Zazní skladby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Sobotní dopoledne bude patřit tradiční Neckyádě se startem v 9.30 u mostu u nemocnice. Na hlavní scéně u OD Banco během soboty vystoupí Jazzová farma ZUŠ Česká Lípa, Verona, Slza, Big Band CL, Janek Ledecký, Petr Kolář, Trautenberk a Rammstein Member´s Club. Regionální scéna v amfiteátru klášterní zahrady u muzea nabídne koncerty ZUŠ Česká Lípa, konkrétně vítězů soutěže Českolipská pěnice 2024, dále kapel Maddie Glaas, Lingers.on, DECL Band a Myluju Vendulu.

Živo bude také na Vodním hradě Lipý, odkud v sobotu po 11. hodině vyrazí historický průvod směrem na náměstí T. G. Masaryka. Historické slavnosti na hradě nabídnou od 11.30 do 20 hodin mimo jiné rytířské ležení a další program v dobovém duchu.

close Městské slavnosti v České Lípě. info Zdroj: mucl.cz zoom_in Městské slavnosti v České Lípě. Tradiční součástí programu Městských slavností je také zábavný program v Městské knihovně Česká Lípa. Těšit se na něj můžete v sobotu od 10 do 14 hodin v hlavní budově na náměstí. Na programu budou pokusy v rámci Úžasného divadla fyziky, které najdete jak před knihovnou, tak uvnitř. Stejně tak herní program s virtuální realitou, xboxy a dalšími a také „blešák“ s bytovými dekoracemi a drobnostmi.

Chybět nebude lunapark u KD Crystal, který bývá vždy v obležení návštěvníků všech generací. Spoustu atrakcí budete moci vyzkoušet i v letošním roce, lunapark by měl být v provozu už v pátek 14. června odpoledne a poběží až do sobotní noci. K slavnostem se přidává i Kino Crystal, které tradičně nabídne maraton 3D filmů.

Podívejte se: Je to tu! Českolipské koupaliště otevírá brány. První rok ukáže jeho výdělečnost

Už je to tady. Českolipské koupaliště zahajuje provoz | Video: Ladislava Sdrzallek