„Vloni začínal program festivalem sborového zpěvu, v letošním roce zahájíme oslavy státního svátku ve 13:30 hodin tradičním setkáním u Lípy svobody na sídlišti Slovanka,“upozorňuje starostka města Česká Lípa Hana Moudrá.

Každoročně se tohoto tradičního aktu účastní nejen představitelé našeho města, ale také zástupci Vlastivědného spolku Českolipska a Klubu přátel muzea.

I v letošním roce se bude sázet nový strom, a to u příležitosti slavnostního předání nové okružní křižovatky v ulici Roháče z Dubé ve 14:00 hodin. Dalším z bodů programu je vernisáž výstavy Zdeňka Pokorného „Česká Lípa jako když ji nemáme rádi“, která začíná v 15:00 hodin v Kulturním domě Crystal Česká Lípa.

„Chybět nebude ani známý festival „Zpíváme Vám k svátku“, jehož začátek je naplánován v 16:00 hodin taktéž v KD Crystal,“ vypočítává dále starostka a dodává, že jde již o pátý ročník tohoto nesoutěžního festivalu. Kromě pořádající Českolipského pěveckého sboru vystoupí Českolipský dětský sbor, Ženský komorní sbor Kolín i Kolínský pěvecký sbor. Vstupné je 50,- Kč pro dospělé a 30,- Kč pro děti a důchodce.

Neopomenutelnou součástí dne, v 18:00 hodin, bude také uctění památky zakladatele československého státu T. G. Masaryka u jeho busty na stejnojmenném náměstí a následně oblíbený lampiónový průvod na Vodní hrad Lipý, kde se na závěr svátečního dne uskuteční opékání vuřtů.

„Jsem velice ráda, že tyto oslavy mají rok od roku větší účast Českolipanů. Věřím, že i v letošním roce si společně s námi svátek našeho státu připomenete,“ shrnula na závěr starostka Hana Moudrá.

Kateřina Kotková
tisková mluvčí MěÚ Česká Lípa