V nově vyhlášeném dotačním programu na podporu volnočasových aktivit bylo připraveno 100 tisíc korun, vyčerpáno bylo 25 tisíc korun. Žádosti přišly dvě, obě získaly podporu. Necelých 17 tisíc korun získal Sbor dobrovolných hasičů v Dobranově na pořádání akce k letošnímu 145. výročí sboru, dalších 8 tisíc korun získal zapsaný spolek Spolek přidružených osad Česká Lípa na pořádání akce k adventu.

Zastupitelé na svém červnovém jednání také rozhodovali o individuální dotaci pro North Bohemia Classic Club, který připravuje 2. ročník Speed Festivalu. Ten by se měl konat o víkendu 21. a 22. září a opět bude připraven pestrý program pro všechny milovníky rychlých aut i motorek. Město tuto akci podpořilo částkou půl milionu korun formou individuální dotace z fondu zastupitelstva.

Pro letošní rok město vypsalo celkem 11 dotačních programů. Peníze z devíti z nich rozdělovali zastupitelé na svém květnovém jednání, až do 30. září pak mohou zájemci podávat žádosti o finanční prostředky do dotačního programu na podporu zdravotních služeb.

Podívejte se: Firma Praktik ve Stráži pod Ralskem slavila 30 let. Zahráli Pokáč či Těla

Praktik fest ve Stráži pod Ralskem. | Video: Petra Hámová