Schody na Palackého náměstí až doteď nebyly v majetku města. O opravě schodů jednala českolipská radnice s církví dlouhodobě, na celkovou rekonstrukci však církev neměla peníze a bylo bylo nutné opravu rozdělit na etapy.

Českolipští zastupitelé však na lednovém jednání schválili bezúplatné nabytí těchto pozemků a bude se moci začít s opravou. Město od Římskokatolické církve získalo něco málo přes 1700 metrů čtvrtečních, tedy nejen prostor schodů a místo před vchodem do kostela, ale také celé jeho okolí.

V plánu tak je nejen opravit samotné schody, ale zvelebit celý prostor, a to včetně opravy navazujícího chodníku. „Jednáme zároveň také o odkupu části chodníku u podchodu do ulice 28. října, který je též v katastrofálním stavu. V letošním roce již máme v rozpočtu připravené finance na odkup, protože ani tento chodník nebyl v majetku města. Věřím, že se vše povede a na místě nyní nevzhledného koutu našeho města vznikne krásný prostor,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Společně s bezúplatným nabytím pozemků město získá také projektovou dokumentaci na opravu. Zároveň ale musí za cca 370 tisíc korun odkoupit materiál, který již církev objednala na první zamýšlenou etapu oprav.