Soutěž mladých cyklistů probíhá jako každý rok pod záštitou oddělení Ministerstva dopravy – BESIP. Na žáky základních škol čekaly různé disciplíny jako jízda zručnosti po překážkové dráze, poskytování první pomoci, psaní testů z pravidel silničního provozu, ale také samotná jízda na kole podle pravidel silničního provozu.

Výkony hodnotili rozhodčí z řad Policie České republiky, Městské policie Česká Lípa a  zástupců Tymu silniční bezpečnosti. „Valná většina dětí předvedla, že je schopna jízdní kolo ovládat i za dodržování pravidel silničního provozu, ale ty opravdové zkušenosti samozřejmě naberou teprve až ve skutečném provozu. Doufejme, že díky těmto aktivitám všech výše zmíněných institucí budou mít slušný základ,“ uvedl Radovan Tesař, preventista KŘP Libereckého kraje.

Tyto zkoušky budou v rámci oblastního kola probíhat i v dalších městech Libereckého kraje. Nejšikovnější týmy mladých cyklistů poté postoupí do krajského kola, které se bude konat 5. června, a to opět na dětském dopravním hřišti v České Lípě.

Podívejte se: Podívejte se, jak se lidé bavili na čarodějnicích ve Stráži pod Ralskem

Zdroj: Deník/Miloslava Kroužková