V plánu je rekonstrukce atletického stadionu i fotbalového hřiště, zjistila ČTK z registru smluv.

Na projekt žádá město dotaci z Národní sportovní agentury, zatím dvakrát neuspělo. „Byli bychom rádi, kdybychom dotaci získali, protože město naší velikosti mnoho dotačních možností nemá, ale tuto rekonstrukci jsme připraveni financovat i kompletně z vlastních zdrojů, pokud žádost nebude úspěšná. Určité finanční prostředky máme připraveny již v letošním rozpočtu. Vše je však nutné pečlivě naplánovat se sportovními kluby, které areál využívají, aby se jich rekonstrukce co nejméně dotkla a mohly se na ni včas připravit," řekla již dříve starostka Jitka Volfová.

Stadion u Ploučnice je z roku 1962, stav travnatého fotbalového hřiště a atletického areálu je už ale špatný a opravu nutně potřebuje. Na atletickém oválu jsou podle mluvčí radnice Kristýny Kňákal Brožové nerovnosti, které brání využívání dráhy na vrcholové úrovni, zastaralé je i vybavení a technické zázemí. Předmětem zakázky je tak nejen kompletní rekonstrukce atletického areálu a fotbalového hřiště, ale také systému automatické závlahy s drenážní soustavou a nové umělé osvětlení celého areálu.

„Prvotní projekt obnovy byl vyčíslen na 12 milionů korun, následně jsme se se sportovci domluvili, že pokud už má mít nějakou kvalitu, tak by bylo dobré, aby tam bylo osvětlení a další věci, a projekt vyskočil na 32 milionů korun. Aby se tu mohly konat větší akce, tak je ale potřeba i zázemí, tak jsme se s kluby dohodli, že to ještě rozšíříme," řekla starostka.

Oprava fotbalového hřiště a atletického areálu je podle ní jen první etapou, se sportovními kluby se radnice domluvila na vypracování studie kompletní revitalizace sportoviště včetně příjezdových ploch a parkoviště.

Obnova sportoviště je jen jednou z investičních akcí, do nichž půjde letos čtvrtina rozpočtu České Lípy. Město počítá s příjmy 1,085 miliardy korun, výdaje budou ještě o 141 milionů korun vyšší. Zastupitelé schválili investice bezmála za 317 milionů korun, loni ale byly ještě o 90 milionů vyšší.

Mohlo by vás zajímat: Českolipská nádraží budí rozpaky. Cestujícím chybí kvalitní služby a občerstvení

Českolipská nádraží zklamala očekávání. Cestující postrádají kvalitní služby | Video: Ladislava Sdrzallek