V pondělí o tom rozhodli zdejší zastupitelé. Dosud město za služby, které by měla nová společnost Technické služby Česká Lípa, platilo kolem 50 milionů korun ročně externím firmám. Na základě nových smluv ale nyní náklady vzrostly více než o polovinu na 76,6 milionu korun, za některé služby chtějí externí dodavatelé i více než dvojnásobek.

V příštím roce by se tak měla nová společnost patřící městu rozjet. Podle informací ČTK záměr počítá s 55 zaměstnanci, tržby by se měly postupně dostat zhruba na 70 milionů korun, zisk společnosti by se měl pohybovat kolem 1,5 milionu korun.

Evropské volby ve věznici. Ve Stráži mělo zájem dvacet procent odsouzených
Evropské volby ve věznici. Ve Stráži mělo zájem dvacet procent odsouzených

Technické služby budou sídlit v areálu v Poříční ulici. „Jsou tam administrativní budovy, garáže, sklady, dílny i odstavné plochy," popsal místostarosta České Lípy Martin Brož. Do areálu je třeba podle odhadů investovat kolem 25 milionů korun, desítky milionů budou třeba i na nákup nové techniky. Městská společnost by měla udržovat, spravovat a zhodnocovat městský majetek a zajišťovat služby, které dnes město zadává na základě veřejné soutěže externím firmám. Start spolkne cirka 50 milionů korun.

„Další prostředky bude do technických služeb město vkládat později, tak jak to bude potřeba," sdělila starostka Jitka Volfová. Chod města ani investice založení nové firmy neohrozí. Radnice si od projektu slibuje úsporu nákladů. Tržby nové společnosti by se měly postupně dostat zhruba na 70 milionů korun, zisk společnosti by se měl pohybovat kolem 1,5 milionu korun.

Mohlo by se vám líbit: Kuřívody získají moderní prodejnu Coop. Bude fungovat 24 hodin denně 

Zdroj: Ladislava Sdrzallek