Uzavřená budou pracoviště řidičských oprávnění, evidence obyvatel a osobních dokladů, obecní živnostenský úřad a registr vozidel.

Stěhování se týká i nepřepážkových pracovišť, která s přesunem začala už tento týden. Jde o pracoviště oddělení přestupků, oddělení místních poplatků a vymáhání a odboru dopravy.

„V době uzavření jednotlivých pracovišť na českolipském městském úřadě je možné většinu záležitostí vyřídit na okolních městských úřadech obce s rozšířenou působností, například v Novém Boru nebo Mladé Boleslavi,“ říká mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Pracoviště lidé najdou od 2. ledna 2024 v nové úřadovně v ulici U Synagogy. Budova bývalé České pojišťovny prošla kompletní rekonstrukcí. Rozložitou atypickou administrativní budovu z roku 1994 v centru České Lípy získalo město do majetku za 18 milionů korun v dubnu 2019. Od loňského podzimu ji stavbaři měnili na moderní, ekologický a bezbariérový úřad, kam českolipská radnice přestěhuje 60 úředníků.

Novoroční ohňostroj v Novém Boru. Ilustrační foto.
Obyvatelé Nového Boru chtějí zachovat městské ohňostroje, vyplývá to z ankety

V úřadovně bude fungovat pracoviště osobních dokladů, řidičských průkazů, registr vozidel, oddělení přestupků, odbor dopravy, odbor školství, kultury, sportu a cestovního ruchu, interní audit a živnostenský úřad. V přízemí s halou a schodištěm lidé najdou kromě registru vozidel a řidičských průkazů i podatelnu a informační služby. Objekt dostal i nový výtah.

Město si slibuje od znovuotevření tohoto „paláce“ bývalé pojišťovny dosáhnout oživení lokality v centru města, která v posledních letech pustla. Přepážky úřadu v bezbariérové budově poslouží jak pro obyvatele České Lípy, tak i okolních obcí. V těsné blízkosti je zajištěno i parkováním a zastávky MHD.