Něco je sice hudba budoucnosti, jiné plány ale už běží. Mezi nejvýraznější investice patří dokončení rekonstrukce Jiráskova divadla. Zpracovaný projekt interiéru divadla přichází s moderním designem, ale zachovává také historické prvky, jako jsou klenuté nebo dřevěné stropy, využitý bude také původní velký lustr v sále. Lidé si tak díky těmto detailům připomenou, že i po rekonstrukci je to stále to jejich českolipské divadlo.

Milovníci skejtu, parkuru a graffity se v České Lípě dočkají důstojného místa pro svůj koníček. Úplně nový skatepark vznikne u ZŠ 28. října Ten stávající umístěný pod estakádou I/9, vedle Sportareálu již nevyhovuje současným trendům a je ve špatném technickém stavu.

Ilustrační foto.
V České Lípě vyroste nový skatepark. Vznikne i plocha pro parkour

Letos by měly začít stavební práce na výstavbě venkovního bazénu v přírodním areálu v Dubici. Součástí placeného, oploceného areálu koupaliště v Dubici budou venkovní bazény, tobogán se skluzavkami, vodní hrátky, 3D bludiště i kurty na beach volejbal. Mimo placený areál bude vstup na vodní vlek, minigolf i nové molo na pláž. Přírodní areál v Dubici je bývalá pískovna, kam se lidé chodili koupat. Od 90. let minulého století však koupání omezovaly přemnožené sinice.

Kdysi tady radnice instalovala nornou stěnu, která měla oddělit část vodní plochy, ve které by se zlepšila kvalita vody využitím průtoku Robečského potoka přes koupaliště. Později se město pokusilo zničit sinice cestou chemického ošetření vody. Ve čtvrti též postavilo splaškovou kanalizaci, která měla zamezit průsaku fekálií do vody. Město po neúspěšných pokusech vyčistit vodu přistoupilo k myšlence vybudovat v Dubici umělý venkovní bazén se zdrojem vody z vrtu, který tam teď zásobuje vodou již provozované vodní hřiště.

Vizualizace nového venkovního koupaliště v českolipské Dubici.
Bazény, atrakce i tobogán. Lípa představila podobu budoucího koupaliště v Dubici

Přestavby na městský úřad by se měla dočkat bývalá budova České pojišťovny. Atypickou budovu bývalého sídla v centru České Lípy získalo město do majetku za 18 milionů korun v dubnu 2019. Vedení města chce díky znovuotevření tohoto „paláce“ bývalé pojišťovny dosáhnout oživení této lokality, která v posledních letech zchátrala. Přepážky úřadu v bezbariérové budově poslouží jak pro obyvatele České Lípy, tak i okolních obcí. V těsné blízkosti je zajištěno i parkováním a zastávky MHD.