Odbor životního prostředí Městského úřadu Česká Lípa vydal veřejnou vyhlášku, v které od 1. června zakazuje odběr povrchových vod.

Zákaz odběru povrchových vod platí pro tyto vodní toky: Bystrá, Bobří potok, Bohatický potok, Brnišťský potok, Dobranovský potok, Dubnický potok, Libchavský potok, Liběchovka, Litický potok, Ploučnice, Panenský potok, Radečský potok, Robečský potok, Svitávka, Šporka, Valdecký potok, Valteřický potok.

No Name.
První ročník nového festivalu v České Lípě přivítá No Name či Mirai

„Zákaz je vydán na základě dlouhodobých přetrvávajících klimatických podmínek, vlivem nichž došlo ke kritickému snížení průtoků na tocích, čímž může dojít ke kyslíkovému deficitu a závažnému ohrožení vodních a na vodu vázaných ekosystémů a k ohrožení zajištění funkcí vodních toků,“ říká mluvčí českolipské radnice Václav Šámal. Pokud by vodní podmínky umožňovaly odvolání zákazu, bude tak neprodleně učiněno.

Meteorologové slibují déšť už na dnešní den a noc na sobotu. Varují také před velmi silnými bouřkami a není vyloučeno, že dojde ke zvednutí hladin některých řek. Výstraha a povodňová bdělost platí od pátečního poledne do sobotní 23. hodiny.

Českolipský deník.
KRÁTCE: Rákosníčkovo hřiště bude na Špičáku. 3D bludiště bude pod dohledem