Písečné duny sice nebudou, ale jinak uvidí návštěvníci autodromu v Sosnové z letošního Dakaru to nejlepší, co česká závodnická špička a jejich technika nabízí. Čtvrtý ročník Dakar setkání vypukne v neděli 18. března a pořadatelé věří, že opět padne divácký rekord z loňského roku, kdy si exhibici slavného závodu nenechalo ujít téměř osm tisíc lidí.

Aukce obrazu lva, namalovaného pastelovými barvami na dřevo, vynesla 33 000 korun.
Čtyřletému Matýskovi pomáhají desítky dárců i král zvířat

Dakar Setkání v Sosnové je největší setkání dakarských závodníků v České republice a dost možná i v Evropě. „Dakar je v České republice velmi populární a do Sosnové se chystá téměř kompletní česká dakarská špička. Můžeme potvrdit, že diváci uvidí celkem dvacet kamionů, 15 offroadových závodních automobilů a k tomu několik motocyklů a čtyřkolek,“ říká za pořadatele Petr Eliáš. Techniku budou týmy předvádět na trati sosnovského autodromu během neděle celkem osmkrát. Dakarské exhibice doplní závěrečný závod těch nejlepších z místní Autodrom Rally Série.

POZOR NA BAHNO

Autodrom v Sosnové letos prochází rekonstrukcí a podstatná část tratě dostala nový asfaltový povrch. Změny doznalo i zázemí autodromu a divácká místa. Návštěvníci se tak letos budou moci pohybovat ve větší části okruhu a dostanou se do blízkosti offroadové tratě, která bude podle Eliáše zejména v případě dakarských speciálů hodně zajímavá. „Vzhledem k nestálosti počasí je ale nutné počítat s tím, že v této části okruhu a na takzvaném valu může být blátivo. Doporučujeme vhodnou obuv,“ dodává.

Náročný závod ze Španělska do Senegalu absolvovala už potřetí dvojice jezdců z České Lípy. Letos Jakubové Krofián a Rückl vybojovalii prvenství.
FOTO: Dva závodníci z Lípy zvítězili v rallye na trase původního Dakaru

Celodenní nabitý program odstartuje v 9 hodin. Kromě dění na trati se návštěvníci nebudou nudit ani v zázemí. K vidění bude exhibiční závod RC modelů dakarských trucků, kterých se letos do Sosnové sjedou více jak dvě desítky.

ROZDAJÍ AUTOGRAMY

Na své si přijdou i lovci podpisů. Z těch největších hvězd dorazí Martin Kolomný a Martin Šoltys a také obě dámské účastnice letošního Dakaru Olga Roučková a Gabriela Novotná. „Ukázku okruhového trucku Buggyra předvedou David Vršecký či Adam Lacko,“ prozradil Eliáš.

Na nedělním Dakar Setkání se v Sosnové představily špičkové české týmy, které se této soutěže účastní. Show si nenechalo ujít téměř osm tisíc návštěvníků.
Za měsíc. Dakar Setkání nabídne silné obsazení

Akce se tradičně neobejde bez dopravního omezení v okolí autodromu. Zcela uzavřená bude silnice 3. třídy číslo 913 v úseku od parkoviště u Hřbitova po konec městské části Okřešice, a to bez objízdné trasy. „Vjezd do uzavřeného prostoru umožní pořadatelé pouze lidem, kteří mají trvalé bydliště v Okřešicích, pořadatelům a závodníkům akce, vozidlům integrovaného záchranného systému a vozidlům městské autobusové dopravy,“ informovala mluvčí českolipské městské policie Eva Vlastníková.

Parkovací plocha bude na louce před uzavřenou částí. Českolipané mají možnost dostat se na autodrom městskou hromadnou dopravou, která bude jezdit podle nedělního jízdního řádu. Dopravní omezení potrvají v neděli od 6 do 18 hodin.

Požár stánku s občerstvením u Máchova jezera.
Požár u Máchova jezera způsobil škodu pět milionů. Shořel stánek s občerstvením