Vychutnat si se svými přáteli a rodinou atmosféru Vánoc při společném zpívání koled to je smyslem akce Česko zpívá koledy, kterou i letos pořádá Deník v každém okrese České republiky. Lidé se sejdou na 281 místech po celém Česku.

Na Českolipsku se bude zpívat na sedmi místech: v kostele Narození Panny Marie v Kravařích, v Dubé na náměstí a v dětském domově, v ZŠ a MŠ Mírová v Mimoni, v knihovně ve Svojkově, u vánočního stromku v Hamru na Jezeře, kde si vzal akci pod patronát místní dětský domov, a v Pečovatelské službě v Kamenickém Šenově.

Záleží na vás, kde se přidáte a naladíte se s Deníkem na vánoční atmosféru. Pokud chcete zůstat doma, ale i tak být u toho, zapněte si TV Šlágr, která bude zpívání koled vysílat v přímém přenosu.

Zpěvník jako dárek

Všude se začne v 18 hodin, všude se bude zpívat stejná pětice koled. A přidat se může každý. Všichni lidé, kteří na některé z míst přijdou, tak symbolicky propojí republiku. Největší sbor koledníků zapěje Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, Štedrej večer nastal, Narodil se Kristus pán a Půjdem spolu do Betléma. Texty umět nemusíte, součástí dnešního vydání tištěného Deníku je zpěvník, kde slova všech koled najdete.

V kostele Narození Panny Marie v Kravařích budeme zpívat v rámci adventního a vánočního koncertu Českolipského dětského sboru pod vedením Petra Nováka. Koncert zde začíná už v 17 hodin. Během podvečera uslyšíte lidové písně, spirituály i vánoční písně. Připraveno bude i malé občerstvení.

Pokud se účastníte zpívání koled, pořiďte prosím fotografie a pošlete je co nejdříve na redakční email: ceskolipsky@denik.cz

Fotografie z akce v Kravařích najdete ve čtvrtek nejen v Českolipském deníku, ale ještě ve středu večer na webu www.ceskolipsky.denik.cz. Snímky ze zpívání na dalších místech Českolipska uveřejníme v pátečním vydání Deníku.