Vychutnat si se svými přáteli a rodinou atmosféru Vánoc při společném zpívání koled, to je smyslem setkání Česko zpívá koledy, které i letos pořádá Deník, a to v každém okrese ČR. Proběhne už za dvanáct dní ve středu 10. prosince v 18 hodin.

Na Českolipsku se sejdeme na malebném náměstí města Dubá. Zpívat s námi bude také dětský sbor z místní základní školy, který se svým pásmem písní vystoupí už po půl šesté.

Dubský spor tvoří více než šedesát dětí, které jsou podle věku rozdělené do svou skupin. „Zkoušíme každý týden. Ve Sboráčku zpívají děti z prvních až třetích tříd, v letošním roce máme padesát dětí. Výběrový sbor pak tvoří patnáctka starších děti a musím říci, že letos se nám sešli opravdu talentovaní zpěváci," říká sbormistryně Jana Staňková.

Sbor pravidelně vystupuje na akcích města jako je rozsvícení vánočního stromu, při Dnech kulturního dědictví nebo na městských slavnostech. Na 10. prosince si sbor připravil pásmo koled, na které naváže pět dalších, které se budou úderem 18. hodiny zpívat po celé republice.

Na dubském náměstí bude připraveno občerstvení od pekárny U Tomáše ze Zahrádek a čaj na zahřátí.

Kromě Dubé se bude v okrese Česká Lípa týž den zpívat na dalších pěti místech. Připojili senioři mimoňského klubu Chanos nebo z DPS v Kamenickém Šenově, děti z domova v Dubé-Deštné nebo žáci ZŠ Mírová v Mimoni. Zpívat se bude také před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Novém Boru.

Přihlaste se i vy na adrese ceskolipsky@denik.cz nebo na www.ceskozpivakoledy.cz. Pomůžeme vám s organizací i propagací akce a přivezeme vám zpěvníky. Zpívají s námi i krajané v sedmi evropských zemích mimo jiné v Itálii, Řecku, Německu. Proč ne i vy?

Zpívat budeme letos těchto pět koled: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný jest k nám přišel, Pásli ovce Valaši a jako přídavek zlidovělou píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Partnerem akce je Český rozhlas Sever.